A madridi találkozón belement egy adok-kapokba Simeone, amiből nem jöhetett ki győztesen, de mi is történt valójában? Angliában megfontoltabb lesz az argentin edző?

2021 nov 3. 21:00

Ordas nagy csalás vagy szimplán szerencse?

A találkozó szerencsés Liverpool gólokkal kezdődött, régebben egy ilyen Salah-féle cselezgetést simán megállított volna az Atlético védelme, de hagyták lövésig jutni az egyiptomit. Keita találata is hasonló mázlival került Oblak hálójába, de tény és való,  hogy az első 15 percben agilisabb volt az angol csapat. Hamar magukhoz tértek a spanyolok, már az első félidőben egyenlítettek, Griezmann simán meg is fordíthatta volna egyedül a találkozót.

A második félidő is hatalmas spanyol helyzettel kezdődött (és nyomással a hazaiak részéről), majd jött a kiállítás. Olvasgatva az Atlético szimpatizánsok felületeit, őszintén szóval, nem igazán értettem az esetet. Ők azt mondták, hogy ez szimpla sárga lap, de az, hogy valakit nyakon talppal egy játékos, az sehol sem szimpla sárga lap. Látszott, hogy Griezmann nem akarta megtenni, de megtette. Nevetséges ítéletnek hívni egy ilyen szituációt a spanyolok részéről, hát nem is tudom...

Mohamed Salah (Fotó: Edward Thomas Bishop / Shutterstock.com)

Az emberhátrányban lévő spanyolok nem törtek meg, kontrollálni tudták a találkozót, de ekkor jött Hermoso hibája. A büntető után újból előnyben az angolok, ekkor azonban az angolok védelme is hibázott. A büntető elmaradt, amiért reklamálhatnak a spanyolok. Az biztos, hogy a madridi meccset a spanyolok uralták, nem érdemeltek vereséget, de egyértelmű szerencséje volt a Liverpoolnak.

Az Anfield Road egy szentély, de az Atlético valószínűleg nem feltartott kézzel megy ki a gyepre. Ha képesek voltak kontrollálni az első meccset, akkor a visszavágón is alapvető elvárás tőlük a gól, ahogyan a hazaiaktól is. Ennek fényében a mindkét csapat gólt szerez opció lehet az egyik jó megoldás, de azt sem tartom kizártnak, hogy 3-4 találat szülessen a mérkőzésen. A szorzók ugyanakkorák a 2,5 over és a BTTS esetében is, így utóbbiban lehet a nagyobb potenciál.