Elsőre egyértelműnek tűnik a párharc, San Siróban minden kedvezően alakult a Milan számára, de mégsem írnánk le a cseheket. Az első meccsen ugyanis nem voltak meggyőzőek az olaszok.

márc 14. 18:45

Nehézkes odavágó a Milan számára

Az EL-nyolcaddöntő jelentős részét emberelőnyben játszotta a Milan, mégsem voltak annyira magabiztosak a Slavia Prague ellen. A 4-2-es siker elsőre kedvezőnek tűnik, félidőben a kiállítást követően 3-1-re vezetett a Milan, momentum abszolút náluk volt, de mégsem tudták eldönteni a továbbjutás kérdését. Nem volt kreativitás a csapatban, ha valaki a 30. perc környékén kapcsolódik be a mérkőzésbe, fel sem tűnik neki, hogy a csehek emberhátrányban vannak.

Ami a milánóiak részéről aggasztó lehet, hogy főleg pontrúgások révén tudtak dominálni (két gólt is szöglet után szereztek), kevés alkalommal tudták igazán kihasználni, hogy a csehek csak tíz emberrel játszanak. Az is igaz, hogy a Slavia is két gólját pontrúgás után szerezte, de emberhátrányban viszont ez megsüvegelendő teljesítmény. A hátsó alakzat megint gyengébb volt, ezt továbbra is csak egy-egy találkozóra tudja esetleg összerakni Pioli, ha az ellenfél komolyabb játékerőt képvisel, akkor gondban vannak.

A mérkőzésen egyáltalán nem érződött az, hogy ez a Milan a két klub közül az erősebb, nyertek, rúgtak négy gólt, ami elsőre magabiztosságra utal, de a játékban ez nem tükröződött. A Slavia Prague játékosai még akkor is küzdöttek, amikor már biztos volt a vereség, ez teljesen meglepte az olaszokat. Ebből kiindulva, nem lesz egyszerű a visszavágó sem a Milan számára.

A Slavia Prague küzdeni fog, ebben biztosak vagyunk!

Miért lehet nehéz helyzetben Pioli Prágában? A hétvégi Empoli elleni találkozón sem változott semmi, mindössze 1-0-ra nyertek, pedig a liga egyik legrosszabb csapatával játszottak. A cseheknek viszont már komoly nemzetközi rutinjuk van, 2018 óta irányítja a klubot Jindrich Trpisovsky, akiről korábban mi is írtunk, hiszen úgy tartották, hogy amolyan Jürgen Klopp-féle szakember. A Slavia ezen idő alatt veszélyes csapat volt a különböző sorozatokban, főleg az egyenes kieséses időszakban. Néhány eredményre hívnánk fel a figyelmet a Trpisovsky-érából:

• Genk (odavágó Prágában: 0:0): A visszavágót Belgiumban 4-1-re nyerte meg a Slavia!
  • Sevilla (odavágó Sevillában: 2:2): A visszavágón hazai pályán az EL-speclistát ejtették ki úgy, hogy a hosszabbításban 3-2-es hátrányban voltak és az utolsó 20 percen fordítottak
  • Leicester (odavágó Prágában: 0:0): A visszavágón Angliában 2-0-ra nyertek a csehek!
  • Rangers (odavágó Prágában: 1:1): A visszavágón Skóciában 2-0-ra nyertek a csehek!

Több olyan párharcuk volt, ahol odavágón ugyan nem sikerült nyerni, esetleg ki is kaptak, de ettől a visszavágón csak motiváltabbak lettek, több mérkőzést is nyertek, sokszor idegenben. Ebből a szempontból, kifejezetten kellemetlen ellenfél Trpipsosky együttese, nem ismernek lehetetlent, Sevilla kiejtése 2019-ben például egy olyan eset volt, ahol rájöhetett mindenki, komolyan kell őket venni!

Slavia Prague - Milan tipp

Megkockáztatjuk, ha az odavágón nincsen kiállítás, máshogyan alakult volna a párharc sorsa. A Milan jelenleg küzd, hogy megtalálja a kreatív játékát. A Slavia nem fogja elengedni ezt a meccset még akkor sem, ha két góllal előnyben vannak az olaszok. Kockázatos, de a hazai DNB-ben ilyen magas szorzón látunk értéket.