Immár ismerjük a London 2020 és Tokió 1970 csoportok legjobb két-két játékosát, akik az elődöntőbe jutottak. A tavalyi bajnok, Stefanos Tsitsipas nincs közöttük.

Rafael Nadal (ATP 2.) háromjátszmás győzelme az említett görög címvédő ellen a harmadik fordulóban, azt eredményezte, hogy a már első két kör után kvalifikáló helyet szerzett Dominic Thiem mellett, a spanyol lett a másik kijutó a London 2020 csoportból. A hússzoros Grand Slam-győztes azzal a Daniil Medvedevvel (ATP 4.) fog összecsapni, aki a Tokió 1970 csoport első két köre után már biztos volt elődöntős helyében a londoni világbajnokságon. Rafa és Daniil mostanáig háromszor csapott össze egymással (mind kemény borításon) és annak ellenére, hogy a spanyol nyerte ezeket a meccseket, ki kell emelni azt a tényt, hogy a legutóbbi két mérkőzésen az orosz döntő szettbe hajszolta Nadalt. Mintha nagyon érne már Medvedev szépítése, de mindenki tisztában van Rafa rendkívül acélos küzdőszellemével.

A második elődöntőben Novak Djokovic (ATP 1.) és Dominic Thiem (ATP 3.) fog összecsapni. Míg az osztrák játékos már két forduló után biztos volt a továbbjutásban, addig a szerb világelsőnek kötelező volt nyernie a harmadik körben Alexander Zverev ellen. A szerb teljesítette a sorsdöntő kihívást és két játszmában búcsúztatta a 2018-as német bajnokot. Dominic és Novak tizenegy alkalommal mérkőzött meg egymással, Djokovic 7-4-re (kemény borításon 4-1-re) vezet. Utolsó három meccsük döntő szettben ért véget, legutóbbi összecsapásuk emléke még sok rajongó számára friss, mivel az idény elején zajlott le az Australian Open döntőjében, ahol a szerb öt szett után szerezte meg a bajnoki címet. Az ATP Finalson kétszer kerültek eddig egymással szembe, 2016-ban Djokovic nyert 2-1-re, 2019-ben pedig Thiem vágott vissza ugyancsak 2-1-es szettarányban.

Ne feledd, hogy az ATP Finalsra megtett fogadásaiddal egy 3,2 millió forintos nyereménysorsoláson is részt vehetsz.

Fogadj az ATP Finalsra!

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2020.11.20. (20:52).