Alexander Zverev otthon tér vissza a kemény borításra és ellenfele a Murrayt legyőző Fernando Verdasco lesz.

Alexander Zverev (Fotó: Rena Schild / Shutterstock.com)

Amellett, hogy hazai környezetben fog játszani, a németnek bizonyára jól fog esni az is, hogy ismét kemény játékfelületen játszhat. Legutóbbi meccse hard-n a US Open döntője volt és bár még bánkódhat, hogy elveszítette azt, itt az alkalom a tiszta lappal való újrakezdéshez. Ehhez hozzájárulhat az is, hogy olyan ellenfél ellen lép pályára, aki a legutóbbi két meccsükön még játszmát sem nyert ellene.

Verdasco (ATP 61.) már nyert egy meccset Kölnben és nem is akármilyent. Andy Murrayt verte 6-4, 6-4-re, de a meccs alatt kétszer is elveszítette adogatását és első szervájával csak 65%-ban nyerte a pontokat.

Alexander és Fernando öt alkalommal csaptak eddig össze egymással, a német 3-2-re vezet. Kemény borításon 2-1 az állás ugyancsak Zverev (ATP 7.) javára. Az viszont talán többet mondhat, hogy a legutóbbi két mérkőzéseiken, amelyek szintén hasonló játékfelületeken zajlottak (Australian Open 2020, Párizs 2019) Verdasco nemhogy legalább szettet lett volna képes nyerni, de még gémekből sem gyűjtött össze sokat. Bár látványosnak ígérkezik a kölni összecsapásuk, megtörténhet, hogy a kimenetele egyértelmű legyen. Ettől függetlenül, találni lehet vonzó fogadási lehetőségeket a meccsre.