Rafael Nadal legyőzésével Alexander Zverev egyik legértékesebb győzelmét szerezte meg, de a döntőbejutását Dominic Thiem akadályozná meg.

Alexander Zverev (Fotó: Rena Schild / Shutterstock.com)

A német játékosnak (ATP 6.) elegendő volt két játszma (6-4, 6-4), hogy búcsúztassa a hazaiak büszkeségét a negyeddöntőben és ez a bravúrja nagy önbizalmat adhat az a játékos ellen, aki a pályafutásának talán legkeservesebb vereségét okozta a tavalyi US Open döntőjében. Ez a játékos Dominic Thiem (ATP 4.) és az említett meccsen, mint tudjuk, két szettes hátrányból fordított a német ellen. Az osztrák Grand Slam-győztes a negyeddöntőben John Isnert verte három játszmában (3-6, 6-3, 6-4).

Zverev és Thiem nyolc alkalommal csapott össze egymással mostanáig és Dominic 8-2-re (salakon 4-1-re) vezet. Thiem nyerte a legutóbbi négy mérkőzést, Zverev a legutóbbi győzelmét ugyanitt szerezte a 2018-s Masters-torna döntőjében. Bár a statisztikai mutatók nagy része Thiem-t mutatják esélyesebbnek, a bukmékerek a német játékos továbbjutását tartják valószínűbbnek. Ennek két magyarázata is lehet. Az első az, hogy legyőzte a borítás legerősebb játékosát, a második pedig az, hogy Dominic csak ezen a héten kezdte el a salakidényt.

Fogadj itt teniszre!

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2021.05.07. (21:35)