Daniel Evans és David Goffin hatalmas meglepetéseket hajtottak végre a nyolcaddöntők szakaszában és most egymás ellen csapnak össze.

Daniel Evans (Fotó: lev radin / Shutterstock.com)

április 16., péntek

A 30 éves brit játékos talán az év meglepetését okozta a világelső Novak Djokovic legyőzésével. Evans (ATP 33.) bravúrját tovább ékesíti, hogy elegendő volt csak két játszma, hogy kiejtse a szerbet (6-4, 7-5). Daniel háromszor is elveszítette adogatását, de nem kevesebb, mint ötször vette el az ellenfeléét. Pályafutásának első Masters-negyeddöntőjében David Goffin-l (ATP 15.) kell megmérkőznie, aki szintén nagy meglepetést okozott az utolsó tizenhat között. A 30 éves belga játékos Alexander Zverev-t győzte le szintén két játszmában (6-4, 7-6), amelyben Davidnak az első játszmában sikerült megszereznie a meccs egyetlen brékjét.

Bár Goffin magasabb színvonalat képvisel, az egyetlen egymás elleni mérkőzésüket Evans nyerte 2020-ban az ATP Kupán, kemény borításon (6-4, 6-4). A bukmékerek David-t látják esélyesebbnek a továbbjutásra, ami nem meglepő, mivel sokkal eredményesebb játékos ellenfelénél, de tudni kell, hogy az öt ATP szintű tornagyőzelméből csak egyet szerzett salakon (Kitzbühel 2014). Evansnek idén sikerült megszereznie első ATP-tornagyőzelmét a melbournei Murray River Open kemény borításán. Davidnak nagyobb a tapasztalata igazán fontos meccseken és folytonosabb is, viszont Evans változékonyabb és sok fog attól függeni, hogy a nyesett fonákjával mennyire tud majd manőverezni a labdamenetekben. Jelen pillanatban, azt nézve, hogy a Daniel jobb mint valaha, elég jó esély van rá, hogy ismét megnehezíti ellenfele dolgát.

Fogadj itt teniszre!

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: kiemelt mérkőzés: 2021.04.15. (20:51), további negyeddöntők: 2021.04.16. (06:48)