Lorenzo Sonego bizonyítja az e heti francia tornán, hogy a tavalyi év végén elkapott játékára 2021-ben is képes és van rá esély, hogy a negyeddöntőben verje a bizonytalan David Goffint.

Lorenzo Sonego (Fotó: FRANCESCO PANUNZIO / Shutterstock.com)

február 26., péntek

Az olasz játékos (ATP 36.), aki 2020 októberében szenzációs játékkal Novak Djokovic-t is legyőzte Bécsben, nehézkésen indult az új idényben, de Franciaországban már bemelegedni látszik. Pár héttel ezelőtt, a melbournei felvezető tornán már első meccsén kikapott, majd az Australian Open második fordulójában Feliciano Lopez verte öt szettben. A fedett kemény pályákra való visszatérés jó hatással volt rá, mivel az első meccsén a hazai Hugo Gastont, a másodikon pedig az ígéretes Sebastian Kordát verte.

Belga ellenfele (ATP 15.) az év elején elért antalyai elődöntőjével azt sejtette, hogy helyrepofozta a tavalyi idény befejező részében tanúsított gyenge játékát, viszont a bizalmat keltő kezdés után, ismét csúnya bukások jöttek. Úgy a felvezető melbournei tornán, mint az Australian Openen már első meccsén búcsúzott. Az e heti tornán a francia Benjamin Bonzit verte három játszmában.