John Millman Nur-Szultanban lett nemrég ATP-tornagyőztes és a 2020-as idényt egy újabb jó eredménnyel zárná.

John Millman (Fotó: lev radin / Shutterstock.com)

Rögtön a kazahsztáni sikere után a párizsi Mastersen már első mérkőzésén megszakadt a meccsgyőzelmeinek sora, de Szófiában ismét elkapta a fonalat. John (ATP 38.) a negyeddöntőben Vasek Pospisillal (ATP 74.) találkozik, aki a US Openes nyolcaddöntőjével bizonyította, hogy képes szép eredményeket produkálni. Míg Millmannak a bolgár torna nyolcaddöntőjében három játszmára volt szüksége Gilles Simon ellen (7-5, 6-7, 6-2), addig Pospisilnek kettő elegendő volt ahhoz, hogy Jan-Lennard Struffot búcsúztassa (6-3, 6-4). A kanadai játékos már kétszer verte ausztrál ellenfelét (Davis Kupa 2019, Australian Open 2012), Millman viszont csak egyszer tudott nyerni Vasek ellen és ezt a győzelmét is 2010-ben egy mexikói Challenger-tornán szerezte.