A címvédő és eddig mindössze két meccset játszó Ferencváros a Debrecen ellen kezdheti meg a felzárkózást az élmezőnyre a labdarúgó OTP Bank Liga ötödik fordulójában.

A zöld-fehérek nemzetközi szereplésük miatt kaptak halasztást a második és negyedik fordulós mérkőzésükre, a két lejátszott találkozójukból pedig az elsőt, a jelenlegi éllovas Kisvárda ellenit elveszítették, így hat pont a hátrányuk a nyírségi együttessel szemben.

A Bajnokok Ligája selejtezősorozatában egészen az utolsó lépcsőfokig kiválóan menetelt Peter Stöger csapata. A Young Boys ellen viszont kettős vereséggel alulmaradt, s nagy kérdés, hogy a keddi búcsú mennyire viselte meg a futballistákat, különösen úgy, hogy a szünetben még 2-1-re vezettek a svájciakkal szemben. Az ugyanakkor vélhetőleg vigasztalóan hathat a játékosokra, hogy ősszel folytathatják nemzetközi szereplésüket, méghozzá a második számú sorozat, az Európa-liga csoportkörében.

A élvonalba egy év szünet után visszatért Debrecen felemás teljesítményt nyújtott eddig, meccseken belül is hullámzó volt a gárda játéka, ez az oka, hogy négy kör után öt ponttal áll. A Groupama Arénában sorra kerülő találkozó esélyese egyértelműen a hazai csapat lesz, Dzsudzsák Balázséktól a pontszerzés is bravúrnak számítana.

A játéknap további mérkőzései:

Az oddsok a bet365 fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2021-08-27, 11:30