Roberto Bautista Agut és Felix Auger-Aliassime mérkőzése az amerikai Grand Slam harmadik fordulójának egyik legígéretesebb összecsapása és bár két különböző generáció képviselői fognak egymással szemben állni, az esélyek kiegyensúlyozottaknak látszanak.

Roberto Bautista Agut (Fotó: Steven Hodel / Shutterstock.com)

Elméletileg, az immár harminchárom éves Robertonak (ATP 21.) voltak mostanáig színvonalasabb ellenfelei New Yorkban, mégsem veszített még játszmát. Sem Nick Kyrgiosnak, sem Emil Ruusuvuorinak nem sikerült a spanyol játékost megzavarni, így magabiztosan várhatja mérkőzését a Rafael Nadal nagybátyának pártfogoltjával, aki legutóbbi találkozásukkor (2020) legyőzte őt hasonló kemény borításon Kölnben (3-6, 6-1, 3-6). Roberto először a salakra tért vissza a Wimbledont követően, majd csak a két kemény pályás Masters-tornán vett részt a US Open előtt. Torontoban negyeddöntőzött, viszont Cincinnatiban az első fordulóban már kikapott.

A huszonegy éves Felix (ATP 15.) fordítva, Torontoban az első meccsén kiesett, Cincinnatiban pedig negyeddöntőig jutott el, ami a legjelesebb eredménye a londoni rangos eseményt követően. A kanadai játékos New York-i rajtja nem sikerült a legmagabiztosabbra, ugyanis Evgeny Donskoy egy nagyon komoly, több mint négy órás meccsre kényszerítette (7-6, 3-6, 7-6, 7-6), de minden bizonnyal jól jött a második fordulós, három játszmás győzelme Bernabe Zapata Miralles ellen. Mint említve volt, Felix a tavaly nyerni tudott Roberto ellen Németországban, de a spanyol is elkönyvelhetett már egymás elleni győzelmet a 2019-es Davis Kupa alkalmával.

Ne feledd, hogy győztes fogadásaiddal részt vehetsz az Unibet nyolc millió forintos fogadás bajnokságán.