A bizonytalan 2014-s bajnok a belga David Goffinel játszik a nyolcaddöntőben.

Marin Cilic (Fotó: lev radin / Shutterstock.com)

A horvát játékosnak messze nem ideális menetelése van az amerikai Grand Slam-tornán. Már a torna elejétől gyengébb volt játéka a megszokottnál, de az igazi próba a harmadik fordulóba jött az ígéretes 19 éves Alex De Minaur ellen. Egy jó játékos akkor is győz mikor gyengén játszik és ezt a mondást igazolta is Marin, mivel két szett hátrányból fordított. Következő ellenfele már a rutinosabb David Goffin, aki a radar alatt csendesen jutott a nyolcaddöntőbe, anélkül, hogy sokan figyeltek volna rá. A világranglista 10. játékosáról kevesen gondolják, hogy végig megy egy Grand Slam-tornán, de azt elvárják általában tőle, hogy a versenyek végső szakaszaiba jusson. Nem voltak nagy győzelmei az idei US Openen még, de most alkalma adódik egy szép sikerre egy nem annyira magabiztos Cilic ellen 2.85.

A horvát játékos még így is a bukik szerinti esélyes (1.43), de magasabb színvonalon kell teniszeznie mint eddig ha a negyedöntőbe szeretne jutni. Az öt szettes meccse adhatja neki azt az önbizalmat amire szüksége lehetett. Ugyancsak mentális szempontból segítheti az a tény is, hogy az utolsó két meccsét nyerte Goffin ellen. Ha Cilicnek nem sikerül a meccset erőjátékkal elvinnie, akkor megnehezedhetik a dolga egy Goffin által taktikai frontra terelt meccsen, főleg az eddig mutatott játékformájában.

David Goffin (Fotó: Christian Bertrand / Shutterstock.com)

További hétfői kiemelt meccsek a két egyéni versenytábláról:

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2018.09.03. (11:58)