A tizennyolc éves Emma Raducanu és a tizenkilenc éves Leylah Annie Fernandez mérkőznek meg eddigi karrierjeik legékesebb meccsén, amelynek tétje a tengerentúli Grand Slam-torna bajnoki címe.

A rangos tengerentúli tornán már 1999 óta nem volt olyan döntő, amelyben tinédzser játékosok csaptak össze, akkor a tizenhét éves Serena Williams győzte le a tizennyolc éves Martina Hingist. A mostani döntőnek a fiatalabb játékosa Emma Raducanu (WTA 150.), aki már történelmet írt azzal a bravúrjával, hogy az első játékos (nemtől függetlenül), aki a selejtezőkből Grand Slam-döntőbe jut. Szettet még nem veszített New Yorkban, főtáblás meccsein ellenfelei csak 27 gémet nyertek összesen. Az elődöntőben Maria Sakkarit búcsúztatta, a brit lány 72%-ban nyerte az első adogatásával játszott pontoknak, 69%-ban a másodikkal és egy ki nem kényszerített hibával ütött többet, mint nyerőt (16-17). Külön kiemelendő, hogy a negyeddöntőben az olimpiai aranyérmes Belinda Bencicet ejtette ki a versenyből.

Leylah Annie Fernandez (WTA 73.) menetelése küzdelmesebbre sikerült, a harmadik fordulótól kezdve három szettes mérkőzéseket játszott, de sorjában verte ezeken a US Open-bajnok Naomi Osakát és Angelique Kerbert, a volt WTA-világbajnok Elina Svitolinát, majd az elődöntőben Aryna Sabalenkát. A fehérorosz ellen a kanadai lány 68%-ban nyerte az első a adogatásával játszott pontoknak, 51%-ban a másodikkal és 26 nyerő mellett, 23 ki nem kényszerített hibát gyűjtött. Míg Leylahnak ez a hetedik részvétele Grand Slam-tornán, Emmának a második.

Ne feledd, hogy győztes fogadásaiddal részt vehetsz az Unibet nyolc millió forintos fogadás bajnokságán is.

Fogadj a US Open döntőjére!

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2021.09.10. (20:20)