A rutinos Peter Gojowczyk az első forduló egyik legnagyobb meglepetését okozta Ugo Humbert legyőzésével, a folytatásban pedig Dusan Lajovic ellen kell kiállnia.

Peter Gojowczyk (Fotó: Rena Schild / Shutterstock.com)

Nem ígérkezik könnyű feladatnak a második forduló sem a német játékos számára, ugyanis Humbert ellen három órát tartott a roppant fordulatos, öt szettes meccse (1-6, 6-1, 6-2, 5-7, 6-4). Nem sok előjele volt Gojowczyk (ATP 141.) bravúrjának, mivel a füves idény után csupán egy főtáblás meccset nyert kemény borításon és a New York-i Grand Slamen is selejtezőket kényszerült játszani. Azt viszont nem kell elfeledni, hogy egyetlen ATP-tornagyőzelmét (Metz 2017) és mind a négy Challenger bajnoki címét hasonló kemény játékfelületeken szerezte.

Második fordulós ellenfelét, Dusan Lajovicot (ATP 40.) inkább a salakon tartják veszélyesebbnek, de pályafutása során begyűjtött két Challenger bajnoki címet kemény borításon is. A szerb játékosnak az első fordulóban négy játszmát kellett harcolnia Benoit Paire ellen és az ő mérkőzése is két és fél óránál többet tartott (6-3, 7-5, 2-6, 6-4). Mutatói nem voltak a legragyogóbbak, első szervájának 68%-át nyerte és többször hibázott kényszerítetlenül, mint ahány győztest ütött. Dusan a Wimbledon után nem siette el a kemény borításra való visszatérést és inkább még salakon játszott. Azután Torontóban a nyolcaddöntőig jutott, de Cincinnatiban már az első meccsén kikapott.

A bukmékerek Lajovic továbbjutását tartják valószínűbbnek, aki egyenlítheti legjobb US Open-szereplését (2018), de amennyiben Gojowczyk ismét papírformát borít, akkor a német a legjobb Grand Slam-eredményét könyveli el.

Ne feledd, hogy győztes fogadásaiddal részt vehetsz az Unibet nyolc millió forintos fogadás bajnokságán is.