Frances Tiafoe tovább bizonyítana a borítás rejtelmeit jól ismerő Vasek Pospisil ellen.

Hatalmas meglepetés robbant a londoni Grand Slam első fordulójában, mikor a huszonhárom éves amerikai Frances Tiafoe (ATP 57.) három sima játszmában verte a torna egyik legesélyesebb játékosát, Stefanos Tsitsipas-t. Frances négyszer brékelte ellenfelét és egyszer sem veszítette el adogatójátékát. Bár lehetséges, hogy van aki azt mondaná, hogy ez nem is akkora meglepetés, mivel a görög még nem heverte ki a drámai módon elveszített Roland Garros-döntőjét, nem kell elfelejteni, hogy Tiafoe nemrég Challenger-tornát nyert a nottinghami gyepen, majd az ugyancsak londoni Queen's Club-n negyeddöntőzött. Frances következő ellenfelének neve az egyéni tornák versenytábláján nem hasonlítható össze a Tsitsipaséval, de Vasek Pospisil (ATP 65.) akkor is veszélyes ellenfélnek bizonyulhat. A harmincegy éves kanadai játékos az Eastbourneben játszott negyeddöntőjét követően érkezett Londonban és az első fordulóban Roberto Carballes Baena-t verte különösebb gondok nélkül három játszmában.

A bukmékerek a Tiafoe továbbjutását tartják valószínűbbnek, de a londoni gyors borításon Pospisilnak van tapasztalatfölénye. Míg Frances legjobb eredménye a Wimbledonon a harmadik kör elérése volt 2018-ban, addig Vasek 2015-ben negyeddöntőt játszott egyéniben miután 2014-ben megszerezte a páros versenyszám bajnoki címét. Mégis, azt sem kell kihagyni a helyzetképből, hogy Pospisil az említett negyeddöntője után, sosem jutott túl az egyéni versenytábla első fordulóján. Tiafoe és Pospisil csak egyetlen egyszer mérkőztek meg egymással mostanáig. A 2017-es San Francisco-i Challenger-meccsüket a kanadai nyerte 6-1, 6-4-re kemény játékfelületen.

Ne feledd, hogy nyertes fogadásaiddal részt vehetsz egy nyolc millió forintos fogadás bajnokságon is.