Az első forduló után a másodikat is kipipálhatja a magyar fiú.

Fucsovics Marci négy szettből álló, és 185 percig tartó meccset nyert hétfő este a wimbledoni teniszbajnokságon, ahol a 19. helyen kiemelt Jannik Sinner volt az ellenfele.

Nem indította jól a Sinner elleni első fordulós találkozóját a nyíregyházi játékos, noha az első szettet brékkel kezdte, az előnyből később hátrány lett, amely elég is volt ahhoz, hogy az olasz tehetség 1-0-s vezetést szerezzen. Mindez nem szegte Fucsovics kedvét, aki először a második szettben kiegyenlített, majd közel kétórás csata után 3-1-es siker után vonulhatott pihenőre.

A második fordulóban - papíron - Sinnernél könnyebb ellenfél vár Marcira Jiri Vesely személyében, aki jelenleg a világranglista 72. helyén áll.