Oceane Dodin a Roland Garros után nem talált legyőzőre.

Oceane Dodin (Fotó: Jimmie48 Photography / Shutterstock.com)

Miután a párizsi Grand Slam-torna első fordulójában kiesett, a 24 éves francia játékos (WTA 115.) kilenc egymás utáni meccset nyert a gyors játékfelületen. Győzött egy ITF-tornán Reimsben, majd az osztrák torna selejtezőiből feljutva a főtáblára Jil Teichmannt és Sorana Cirsteat verte. A negyeddöntőben egy rettenetesen acélos ellenféllel, Aryna Sabalenkával (WTA 11.) kell megmérkőznie. A fehérorosz eddig simán érvényesítette a papírformát a tornán és szettvesztesség nélkül jutott az utolsó nyolc közé. Legyőzöttjei Jasmine Paolini és Stefanie Voegele voltak. Érdekes tény, hogy Aryna szintén veretlen a kemény borításra való visszatérés óta. A Roland Garos után Ostravában nyert tornát és már hat egymás utáni meccsgyőzelemnél tart.

Dodin és Sabalenka egyetlen egymás elleni mérkőzése az idén zajlott a US Openen és azt a fehérorosz 7-6, 6-4-re nyerte. Nem kis dolog Aryna ellen tie-breaket kiharcolni egy Grand Slamen (főleg gyors játékfelületen), de a francia néha-néha nagyon oda tudja tenni magát. Ezt bizonyítja a 2016-os tornagyőzelme Québecben ugyancsak kemény borításon. Mi a véleményetek, vissza tud vágni Oceane a new yorki vesztességért, vagy Aryna tovább száguld?