Rómában még nem értek véget a negyeddöntők, de azért már hárman bejutottak a legjobb négy közé. Köztük ketten az új generációból, hiszen Dominic Thiem és Alexander Zverev is nyerte a mérkőzését.

John Isner - Alexander Zverev

Szerintem nem sokan számítottak erre az elődöntőre. Isner az esélytelenek nyugalmával vert egymás után két top10-es versenyzőt. Cilic nem volt éles a találkozó elején, ezt okosan ki is használta a hórihorgas amerikai. Alapvonalról meglepően jól és pontosan játszott, ezzel abszolút nem tudott mit kezdeni a horvát. Ilyen jól szerintem még sosem teniszezett salakon, mint ezen a tornán. Látványos elütéseket produkált és kontrollálta a labdameneteket Isner. Első szett rövidítésére mindketten visszaestek, de Isner volt, aki kevésbé izgult, így előnybe került. Cilc játékán és viselkedésén végig érezhető volt a feszültség, ami végül rá is nyomta bélyegét a teljesítményére. Ugyan a második szett elején egy koncentrált horvátot láthattunk, aki elkapta a fonalat, de ez csak egy szett erejéig tartott ki. Harmadikban Isner behúzta a találkozót. Azzal a Zverevvel játszik, aki kettőben verte Raonicot, de nyugodtan lehetett volna ez másképp is. A mérkőzés elején 5-4-es Raonic vezetésnél ugyanis Murphy bíró hibázott, de egója miatt ezt nem tudta beismerni, ez pedig a szettbe és később a meccsébe is került Raonicnak. Utána valahogy nem igazán találta magát a kanadai, de kár lenne csak erre fogni a vereséget. Ugyanis a kis Zverev nagyon jól játszott. A német alapvonali játéka kiváló volt, korához képest éretten és magabiztosan játszott, nem ingott meg, így gyorsan be is fejezte a találkozót.

Alexander Zverev 004

Alexander Zverev (Fotó: Rena Schild / Shutterstock.com)

Az elmúlt fél évben már kétszer találkoztak egymás ellen Isnerrel, mindkétszer Zverev nyert. Most is a német a favorit (1.36), de ez a laza és gondtalan Isner őt is kikészítheti. Itt most Alexanderen lesz a nyomás, ő a favorit, szinte mindenki tőle a várja a sikert, míg az amcsi megint nyugodtan játszhat. Ha jönnek majd a nagy szervák, akkor egy tie-breakben akár meg is lepheti az osztrákot. Viszont az alapvonalról bajban lesz Isner, mert ott Zverev kegyetlenül le fogja ütni. Emiatt jó esély nyílik egy háromszettes találkozóra (2.62). Az is látszódott Isneren Cilic ellen, hogy a nagy melegben ő is fárad és egyre lassabban mozog. Ha Zverev jól mozgatja majd őt a pontosan helyezett labdákkal, akkor kifáraszthatja az amerikait eléggé hamar.

Dominic Thiem a döntőért

Számomra innentől Thiem a torna legnagyobb favoritja. Fantasztikusan játszott az osztrák Rafael Nadal ellen. Szerintem élete mérkőzését hozta le. Kiválóan kezdte az első szettet, Nadalnak csak védekezésre futotta a meccs elején. Abszolút nem találta a fonalat a spanyol, Thiem pedig leütötte őt a pályáról. Óriási tenyeresek, tökéletes alapvonali játék, szinte extázisban volt. T-vonalról is parádésan teniszezett az osztrák, jól jött fel a hálóhoz, aztán 5-1-es vezetésnél kezdett alábbhagyni a lendület. Ettől függetlenül végül behúzta a szettet, de itt már érezhető volt a visszaesés nála. Azt az űrteniszt mondjuk nem is lehet bírni egy Nadal ellen, amit ő az elején bemutatott. Thiem aztán a második játszmában elfáradt, de adogatásai azért párszor kisegítették őt, ekkor érezhető volt, hogy kicsit előnyben van Nadal. Aztán az osztrák összekapta magát fejben és befejezte kettőből a meccset. Pedig Nadal nem játszott rosszul, sőt ez a teljesítmény a mezőny 99%-a ellen elég lett volna. Thiem viszont folyamatosan fejlődik, szinte hétről-hétre lesz jobb. Hatalmas elszántsággal és akaraterővel küzd. Ellenfele a Del Potro - Djokovic meccsből kerül majd ki, azonban azt a találkozót szombatra halasztottak, esőszünet miatt. Djokó nyerte az első szettet, de hiába a 6-1, azért nem volt ez olyan könnyű kezdés tőle. Mindkét játékoson érezhető volt, hogy este van és kicsit enerváltan játszottak. Hosszú labdamenetek voltak, ahol párszor Del Potro kapkodása döntötte el a pontokat. Bármelyikük is kerül tovább, szerintem nem lesz komolyabb ellenfele a parádés formában teniszező Thiemnek. Ha 1.70-1.80 felett lesz az osztrák szorzója, akkor érdemes lesz rá fogadni az elődöntőben.

Borítókép: Alexander Zverev (Fotó: Rena Schild / Shutterstock.com)