A Hertha küzd a kiesés ellen, míg a Bayern München próbálja megvédeni a bajnoki címet. Vajon melyik lesz a nehezebb?

2023 ápr 30. 15:30 Közvetítés: UnibetBet365
Tipp: Bayern München 18,5 kapura lövés felett
1.88

Hálátlan szerepkörben Dárdai

Nem meglepő, amikor valami igazán nagy baj van, akkor szólnak a berliniek Dárdai Pálnak, hogy meg kéne menteni a csapatot. A Hertha most megint bajban van, de talán ez a legnagyobb gond az elmúlt éveket tekintve. A játékuk kilátástalan, hiába építették le a stábot, távoztak döntéshozók és visszahívták Dárdait, ide szó szerint csoda kéne, hogy ez a csapat jövőre is a Bundesligában szerepeljen. Mindössze öt forduló maradt hátra, utolsó helyen állnak, három pontra az osztályozótól, illetve öt pontra a biztos bennmaradástól. A nagyobb gond ennél, hogy a következő fordulóban a Bayern München otthonába látogatnak, bajorok a bajnoki címért küzdenek.

Úgy, hogy a Hertha februárban nyert utoljára, nem valószínű, hogy épp Münchenben törik meg ezt a rossz szériát. Utána következik még négy mérkőzés, elvileg van közte nyerhető, ráadásul talán még övék a legkönnyebb sorsolás a többi kiesés elől menekülő csapathoz képest. A Schalke helyzete kilátástalan (sorsolást nézve), Bochumra is nehéz hetek várnak, de nekik legalább van előnyük a kiesést jelentő helyekkel szemben. Dárdainak minimum 9-10 pontra lenne szüksége a Stuttgart - Köln - Bochum - Wolfsburg négyes ellen, hogy a biztos bennmaradás meglegyen, osztályozó esetében nagyjából 5-7 pont is elég lenne (de legalábbis 3-4 ponttal több, mint amit a Stuttgart szerez).

Bayern Munchen Hertha
Dárdai Pál. Fotó: katatonia82 / Shutterstock.com

Úgy kéne legyőzni a Bochum - Stuttgart párost a Herthának, hogy legutóbb a Werder Bremen ellen is kaptak egy négyest, akik szintén a kiesés elől menekülnek, jóval nagyobb sikerrel, mint a berliniek (szinte már biztos is az első osztályú tagságuk). Nem ízlett Dárdaiéknak a presszing, egyszerűen nem tudtak mit kezdeni az ellenfél feltolt letámadásaival, ki sem tudták hozni a labdát a saját kapujuk elől. Ez azért rossz hír a magyar edzőnek, mert a bajorok presszingje sokkal jobb, mint a brémaiké, ha akarják, már félidőre eldönthetik a mérkőzés sorsát.

A Bayern München is nehéz helyzetben

Ahogyan Berlinben, úgy München is edzőváltás volt, Thomas Tuchel érkezett, de egyelőre ebben sok köszönet nincsen. A csapat kiesett a Bajnokok Ligájából viszonylag simán a Manchester City ellenében, míg a bajnokságban két forduló alatt leadták az előnyüket, így már a Borussia Dortmund áll az élen. A bajorok gyengélkedése miatt, nem mondanánk egyértelmű favoritnak Tuchel együttesét (értjük ez alatt egy négy vagy ötgólos hazai sikert), de ettől függetlenül az a minimum, hogy próbálkozzanak lövésekkel. A Tuchel-féle Bayern eljutott a Hoffenheim ellen is 22 kapura lövésig, míg a Freiburg otthonában 23-nál álltak meg.

A Hertha hazai pályán a Werder ellen az első félidőben úgy omlott össze, hogy már ott eldőlt a mérkőzés, így a második félidőt nem erőltette a vendégcsapat. Ez a veszélye egyedül annak a tippnek, hogy a bajorok nem jutnak el 19-20 kapura lövésig (18,5 over: 1.88), hogy az első félidőben gyorsan szereznek 2-3 gólt, majd utána leeresztenek. Mi azonban bízunk annyira bennük, hogy bizonyítani akarnak a legutóbbi megalázó vereség után, így nem állnak, hanem becsülettel végig küzdeni fognak.