Dermesztő módon uralta a skót bajnokságot a Celtic, több ponttal megelőzve a szintén mezőny előtt járó Rangers csapatát. A kupadöntőn egy másodosztályú ellenfele lesz, szóval a triplázás már szinte borítékolható, ez egy lefutott bajnokságú, liga-, és FA-kupájú ország focija. De hogyan fogadhatunk?

Celtic a teljes skót mezőny előtt

Érdekes hogy nem unják meg a skótok, hogy mindig a teljes mezőny előtt jár a Rangers és Celtic együttese. Nem kicsit megelőzve a többieket, hanem úgy rendesen dominálva az egész bajnokságot. A mostani idényben például a Celtic a skót bajnokság 38 fordulója alatt, 32-szer tudott nyerni, emellett 3 döntetlenben és 3 vereségben volt csak része. A harmadik helyen végző Aberdeen csapatát 42 ponttal előzték meg, de még a második Rangers is 7 pontos távolságban maradt mögöttük a végén.

Azalatt a 38 forduló alatt 114 gólt szereztek, csupán összehasonlításként, a harmadik Aberdeen megállt 56 találatnál, míg a negyedik Hearts 63-szor volt eredményes. Ez nem pusztán bajnoki cím megszerzése így, hanem osztálykülönbség és nem is igazi kihívás. Persze ott volt a Rangers, mint üldöző, de mennyire egyhangú idényt eredményes az ekkora tudáskülönbség. A labdarúgásra történő fogadás speciális érveléseit kell ilyenkor elővenni, mert ez külön világ.

Daizen Maeda - Celtic Glasgow 001
Daizen Maeda (Fotó: Mikolaj Barbanell/Shutterstock.com)

Celtic és Inverness útja a döntőig

Egy osztállyal lejjebb szerepel az Inverness, mely a másodvonalban sem élmenő. A hatodik helyen zárták a pontvadászatot, a középmezőnyben. A skót kupába a harmadik körben csatlakoztak be, először a Stirling Albion csapatát győzték le. Következő ellenfelüket kizárták, így aztán újabb továbbjutás következett. Az ötödik fordulóban a Livingstonnal nézhettek szembe, idegenben nyertek simán. A negyeddöntőben jött Kilmarnock, majd az elődöntőben a Falkirk felülmúlása.

Nem volt elsődleges prioritás a skót kupa a Celtic számára, mely hatalmasat bukott a Bajnokok Ligájában. Ahogy írtuk is tavaly novemberben, McGregor és társai messze nincsenek BL-szinten ebben az idényben. Győzelem nélkül, egy rakás gólt kapva estek ki az utolsó helyen a csoportjukban. Vigasztalódtak a bajnokságban és a ligakupában, mindkettőt megnyerték. Egy dolog maradt hátra, az FA-kupa megnyerése. Ebben minden ellenfelet legalább három, de többeket öt góllal vertek, végül az elődöntő egy Old Firm volt, ahol egy gólos sikerrel elérték a finálét.

Celtic - Inverness fogadási lehetőségek

Ha nem tudnánk az erőviszonyokat, akkor a bet365 szorzói útba igazítanának minket, hiszen a Celtic győzelmét 1.12-ért kínálják. Valószínű hogy nyernek, bár a szorzó nem túl veretes. A két csapat egymás elleni meccseiből és az osztálykülönbségből kiindulva, talán a Celtic góljainak száma felé érdemes elmenni. Van esetleg tuti tipped a skót kupa döntőjére?

június 03., szombat

A cikkben közölt oddsok a(z) Bet365 fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2023 május 31. 9:18 UTC.