A szombati napon három mérkőzést is rendeznek az OTP Bank Liga keretein belül. A játéknapra vonatkozóan minket fogadási szempontból legjobban a Diósgyőr-Debrecen csörte érdekel, hiszen két alapvetően jó formában lévő együttes méri össze erejét. Nem mellesleg ezekről a keleti derbikről sosem mondhatók el, hogy unalmasak lennének.

2023 szept 23. 17:00
Tipp: 1. félidő gólok száma 1.0 felett (AH)
1.63

Kijavította legutóbbi botlását a Diósgyőr gárdája

A válogatott szünetet megelőző utolsó fordulóban elszenvedte idei második vereségét a Diósgyőr együttese. Kuznyecov Szergej legénysége még a nyitókörben maradt alul a Puskás Akadémiával szemben (0:1), míg legutóbb a fővárosban, az MTK tudta két vállra fektetni a borsod megyei gárdát (2:1). A két fiaskót leszámítva alapjáraton elmondható, hogy jó passzban vannak a miskolciak, hiszen újoncként a szezonrajton elkönyvelhetnek három győzelmet, illetve egy döntetlent is. A feljutást követően a nyáron jelentős játékosmozgást eszközöltek a klub háza táján, és a főként külföldről érkező igazolások nagy része abszolút bevált. Leginkább a két nigériai player Stephen, illetve Edomwonyi teljesítménye kiemelendő, de alapjáraton elmondható a mostani Diósgyőrről, hogy kompakt, bárkire veszélyes alakulatról van szó esetükben.

Gengeliczki Gergő és Branko Mihajlovic
Legutóbb, az MTK otthonában vereséget szenvedett a Diósgyőr (pirosban). (Fotó: Laszlo Szirtesi / Shutterstock.com)

A tabella élén szünetelt a Debrecen

Úgy tűnik, hogy az idei bajnokságban nagyon megy a Debrecen szekere. Bár Dzsudzsák Balázsék a nemzetközi kupaporondon komoly pofonba szaladtak bele a Rapid Wien ellen, mindennek nem látta kárát a pontvadászatban való teljesítmény. Öt lejátszott meccsen mindössze egy alkalommal betlizett a Loki, másik négy párharcát kivétel nélkül megnyerte. A legnagyobb skalpnak talán a legutóbbi, Kecskemét elleni 2:0-ás győzelem számít, ám alapjáraton elmondható, hogy a Srdjan Blagojevic vezette piros-fehérek kíméletlenül hozták eddig a gyengébben rajtoló riválisok elleni ütközeteket. Mindennek köszönhetően a szeptemberi válogatott szünetre a tabella éléről vonulhatott átmeneti pihenőre a hajdúsági gárda.

Adok-kapok jellegű mérkőzést várunk szombat délután

Emlékezetünket felelevenítve többnyire parázs hangulatú, ki-ki jellegű csörteként definiálható a Diósgyőr-Debrecen párosítás. Egyrészről ennek a csatának mindig van egy kis pikantériája keleti derbi jellege révén, másrészről pedig az idei szezonban két alapvetően jó formában játszó együttes találkozik szombaton délután Miskolcon.

A két együttes trénere, Kuznyecov Szergej, illetve Srdjan Blagojevic hajlamos offenzív focit alkalmazni, s véleményünk szerint most mindkét oldal elhiszi, hogy képes lehet megszerezni a három pontot. A Diósgyőr főként a hazai pálya előnyében, illetve az újonnan szerződtetett, minőségi légiósaiban bízhat, míg Dzsudzsákékat az eddig jó teljesítmény sarkallhatja a három pont bezsebelésére. Igazából a Debrecen szempontjából rendhagyó ez a csörte, hiszen a Loki az OTP Bank Liga 2023-2024-es kiírásában most először szerepel tétmeccsen a Nagyerdőtől távol.

Ennek ellenére tartjuk olyan jó együttesnek a hajdúságiakat, hogy Miskolcra is egyértelműen a győzelemért utaznak. A mérkőzés fogadási kínálatában is látható, hogy az oddsmesterek sem tartják egyik legénységet sem hatalmas favoritnak, inkább kiegyenlítettebb jellegű mérkőzést várnak.

Ázsiai goal-line piacon találtuk meg fő tippünket

Mi azonban bízunk benne, hogy gólok számában is kiegyenlített lehet a meccs. Mindkét oldalon megvannak a potenciális támadók, akik szállíthatják a találatokat. A legutóbbi egymás elleni párharcuktól eltekintve inkább overes kimenetelű csörtéket hoztak tető alá felek. Sok esetben megfigyelhető volt a múltban, hogy a gólgyártás már az első játékrészben megkezdődött, ami reményeink szerint ezúttal is megtörténik majd. Ennek alapján legerősebb tippünk, hogy a félidei szünetig születik legalább egy találat, de leginkább annak örülnénk, ha kettő is beesne, ami zöldítené fő tippünket, miszerint 1.0-ás ázsiai határon overes eredmény születik az első félidőben.