Az újonc Granada számára elérhető távolságban egy jó helyezés, ehhez viszont a Leganes otthonából is minimum egy ponttal kéne távozni!

2020 jún 22. 22:00 Közvetítés: Unibet
Tipp: 1. félidő: Granada DNB-vel
Unibet
2.23

Leganes - Granada

A hazaiak célja az első osztályú tagság megtartása - emiatt érkezett Javier Aguirre -, míg a vendégek számára óriási fegyvertény lenne, ha újoncként rögtön európai kupás helyen fejeznék be a szezont. Diego Martínez kiváló munkát végez a Granada kispadján, tavalyi feljutás után, rögtön a szezon elején megtréfálták a címvédőt (Barcelona 2-0), majd a kezdeti lendület kissé alábbhagyott, de úgy tűnik, hogy a hajrára kezdik magukat összekapni.

A Leganes sem játszott rosszul a kényszerszünetig, Aguirrével addig mindössze hat vereség (19 mérkőzésen), kétszer kaptak ki hazai pályán. Ez most egy papíron nyerhető mérkőzés lenne, de minket nem a végső győztes kiléte, hanem a félidei eredmény érdekel. A Leganes hasonló típusú (és erejű) ellenfelekkel szemben az első félidőben nem remekelt ebben a szezon Aguirre irányítása alatt: Betis 0-0, Alavés 0-0, Valladolid 0-1.

Az első félidőben mostanság gólt sem tudtak elérni (kitolódik ez egy öt mérkőzéses sorozatra), míg a Granada 1-0-ra vezetett az első 45 perc után a Betis otthonában, illetve 3-0-ra az Osasuna ellen. Nekik is volt egy rosszabb szériájuk ilyen téren, mikor zsinórban hat idegenbeli meccsen nem tudtak gólt szerezni az első játékrészben (igaz, akkor az Atlético Madrid, Sevilla, Barcelona, Getafe és Valencia is az ellenfelek között voltak). A gond a helyzetkihasználással lehet, ugyanis az első félidőben a kaput eltaláló lövéseik 36%-ból születik gól a Granada részéről. Mivel már az is nagy szó, ha eljutnak 2 kaput eltaláló lövésig az első félidőben, ezért a biztosítás DNB-vel.