A héten egy PGA és egy European Tour versenyt rendeznek, amely a hazai versenyzők dominanciáját hozhatja. Svédországban a Nordea Mastersen Stenson és Noren a favorit, míg amerikában Spieth - Johnson csatát hozta a PGA verseny. Ugyanakkor mi inkább nagy szorzókra vadászunk, így pár izgalmasabb fogadással készültünk.

Nordea Masters

A skandináv verseny 16 éves múltra tekint vissza. A verseny visszatér a Barseback Golf Clubba, ami egy hosszabb pálya, mint amit az elmúlt években megszokhattak a versenyzők. Így a nagyobb ütők előnyben vannak. Lee Westwood a verseny egyik sztárja. Háromszor nyert és idén negyedik győzelmére készül. Ennek ellenére a hazaiak sztárja, Henrik Stenson a fő favorit. Amatőrként anno négy versenyt nyert itt a svéd. Kicsit ellene beszélve, az lehet majd a fő probléma nála, hogy sok versenyen indult idén, sokszor utazott a tengertúlra is a PGA Tour kedvéért, így ez sokszor az eredményei rovására ment. Ezért is nem látok akkora érték abban, hogy első húszban végez (1.22). Ilyen alacsony szorzón ez inkább pénzkidobás. Ha már nagyobb szorzókra vadászunk, akkor érdekes meglátás lehet a belga Nicolas Colsaertsre fogadni.

Golf Logo 3

Jól választotta meg a versenyeit a belga, okosan próbált szép lassan formába kerülni, aminek meg is lett az eredménye, hiszen múlt héten Angliában a BMW PGA Championship nevezetű tornán első háromban végzett. Megfigyelhető volt nála az elmúlt években, hogy május-június periódusra időzíti a csúcsformát, akkor általában szállít pár top20-as helyezést. Nagy kérdés, hogy mennyit vett ki belőle a múltheti verseny, de az biztos, hogy a svéd torna hosszassága fekszik neki, ugyanis nagyobb ütők közé tartozik. Ha jól emlékszem 3.25-ről indult a szorzója, most 2.75-nél jár. A mezőny azért nem olyan erős, hogy egy ilyen szintű játékos ne tudjon az élmezőnyben végezni. Ha pedig igazán nagy szorzóra vágyunk, akkor a fiatal dán Lucas Bjerregardra fogadhatunk (126.00). Az elmúlt évekhez képest sokkal stabilabban versenyez, kezd végre felnőni. Érik már neki egy European Tour győzelem, ez a hosszabb pálya pedig kifejezetten feküdhet is neki. Top20-as helyezése 6.00 szorzóval kecsegtet, amiben szintén lehet fantázia.

Memorial Tournament

A versenyt maga a legenda, Jack Nicklaus alapította és tervezte. Ötször nyert már itt Tiger Woods, de például Hideki Matsuyama itt szerezte élete PGA Tour győzelmét. A fiatal japán sztár idén is indul, viszont az elmúlt időszakban nyújtott formája bőven hagy kivánni valót maga után. Idén egy Jordan Spieth - Dustin Johnson csatát várnak a fogadóirodák. Spieth az elmúlt időszak kisebb megingása után (másnál egy Masters 11. hely álom, nála inkább csalódás), legutóbb a Colonial CC-ben második lett egy meghívásos tornán. Kezd tehát visszatérni a helyes útra. Dustin Johnson továbbra is világranglista első, pazar évet tudhat maga mögött. Elmúlt két hétben ugyan top10-en kívül végzett, de így is hatalmas favoritja a versenynek. A rutinos Matt Kuchar is kezdi megtalálni a legjobbját. Idei év első major viadalán 4. lett, így 2015 után újra első tízben tudott végezni. Érdekesség vele kapcsolatban, hogy a Memoriol Tournamenten 11 indulásából 10 alkalommal első húszban végzett. Nagyon fekszik neki ez a pálya, 2013-ban nyert is. Nagy értéket látok a 2.25-ös szorzójában, mert jelenlegi formája akár még egy top10-es helyre is predesztinálja. A dél-afrikai Charl Schwartzelben lehet még érték. Az év első major tornáján harmadik lett, ugyanakkor egy apró probléma lehet vele kapcsolatban. Egy sérülésből tér vissza, ugyanis másfél hete kisebb csuklósérülés miatt kénytelen volt feladni az Irvingben rendezett PGA tornát. Olvastam a twitterén, hogy azóta jobban érzi magát, és készül az egyik kedvencére, a Memorial Tournamentre. 3.50-et adnak arra, hogy első húszban végez, ha teljesen egészséges lenne, ez hatalmas érték lenne, de így egy kisebb téttel ajánlatos csak rá fogadni.