Amikor azt gondolod, hogy na végre, majd most kicsit felélénkül az Atlético Madrid, akkor jön a következő meccs és a "biztos győzelem", amiből csak egy vergődés lesz és a siker elmarad. Melyik arcát mutatja most Simeone csapata?

2022 okt 23. 16:15 Közvetítés: UnibetBet365

Kiszámíthatatlan Matracosok

Az Atlético Madrid legjobb játékosa jelenleg Antoine Griezmann. Ezt valószínűleg felismerték a klub vezetői is, így végül amellett döntöttek, hogy elég a jegeléséből, most már csere helyett inkább kezdőként számítanának rá, így viszont meg kell őt venni a Barcelonától. Az árat lealkudták, szerződés aláírva - szépen lehúzták a katalánokat -, azóta pedig Griezmann kezdő és egyértelműen küzd azért, hogy a gárda jobb legyen.

A Vallecano elleni hétközi meccsük is úgy kezdődött, hogy Griezmann az ellenfél tizenhatosától nem messze labdát szerzett, középre ívelt, Morata gólt szerzett. Az Atlético Madrid pedig azt gondolta, itt be is fejeződött a mérkőzés, nekik már semmi feladatuk nincsen. Kidolgoztak még egy-két helyzetet, de már nem játszottak olyan nagy elánnal, mint a mérkőzés elején. A második félidő 70. percében viszont két nagy Vallecano helyzet zavarta meg a nyugalmat Madridban.

Pár perc leforgása alatt felpörgött a csapat, érezték, hogy gond van, jött egy kiugratás, ami épp Griezmannt találta meg, aki gólra váltotta a lehetőséget, de lesen volt. Abban a 4-5 percben el akarta dönteni a meccset Simeone csapata, de hiába a helyzetek, kimaradt minden. A meccs végéhez közeledve aztán egy buta hibát követett el a védelem, mire büntetőt ítéltek ellenük, Vallecano köszönte szépen a lehetőséget, egy pontot elvittek Madridból.

Antoine Griezmann (Fotó: Saolab Press / Shutterstock.com)

Itt jön a képbe a Betis elleni hétvégi rangadó, akik szintén kissé fáradtak a kettős terhelés miatt, de Pellegrini próbálja jól menedzselni a keret erejét. Eddig nyolc alkalommal mérhette össze tudását Simeonéval, de egyszer sem tudta legyőzni! Az öt vereség mellett három döntetlen a mérlege, az a három döntetlen pedig mindannyiszor a hazai bajnokikon történt. Mindössze egyetlen - Pellegrini szempontjából - hazai meccsen volt 2,5-nél több gól a két edző párharcában.

Amikor Simeone játszhatott otthon az Atléticóval, akkor más volt a helyzet, de ebbe most ne menjünk bele. Mi azon a vonalunk indulunk el, ahol ezen a találkozón kevés gólt várnak. Az Atlético támadójátéka nem kiemelkedő, rengeteg helyzetet hagynak ki, idegenben talán két jobb meccsük volt. Betis hazai pályán igyekszik, hogy ne veszítsen pontot, így számunkra a döntetlen (3.25) mellett a 2,5 gólnál kevesebb opció az ideális választás. A madridiak már a BL-meccsre gondolhatnak, hiszen nem kaphatnak ki, mert a kiesés szélére sodródnának. Hogyan tudnak majd így megfelelően a Betisre koncentrálni?