Botrányba fulladt a hétvégi Juventus - Atalanta rangadó, amely a bajnoki címről döntött. Megtört volna a lendületük? Mi várható a torinói sztárcsapattól a Sassuolo ellen?

A szabály, az szabály!

Nem könnyű feladatra vállalkozom, ugyanis kritikus helyzetekben mindenki valamelyik oldal felé húz. Nehéz az objektivitás ilyen körülmények között.  A Juventus - Atalanta meccs megosztó, egyik oldal égbekiáltó csalást hangoztat, másik pedig a szabályokra hivatkozik. A vasárnapi mérkőzés előtt 66 ponttal állt az Atalanta, míg a regnáló bajnok Juventus 75 ponttal. Egy esetleges idegenbeli bergamói győzelem szorossá tehette volna a bajnoki hajrát.

Az első félidőben - közel 60 százalékos labdabirtoklás mellett - vezetést szerzett viszonylag korán az Atalanta, fölényben játszottak végig az első 45 perc során. Dybalának volt egy ígéretes lövése a hazaiak részéről, de ennyi. A második félidőben főszerepet játszott az argentin támadó: a tizenhatos sarkánál tartózkodó de Roont vette célba, beadás címén. Alig volt 2 méter a játékosok között, mikor Dybala izomból megpróbálta beadni de Roon testén keresztül. A holland játékos próbálta védeni magát, ugyanakkor a keze "kilógott".

A szituációnál érdemes azonban egy másik megközelítést alkalmazni: Dybala szemfüles volt, mondván nem számíthatott arra a holland játékos, hogy ilyen váratlanul és gyorsan érkezik majd az ívelésnek szánt lövés (ráadásul ilyen erővel). Az argentin felmérte, hol tartózkodik de Roon (tizenhatoson belül), ráadásul azt is nézte a labda mellett, hol tartózkodik a bíró: premierplánban volt rálátása az esetre. Okosan kihasználta a helyzetet.

A tizenegyest Cristiano Ronaldo értékesítette, de 25 perccel később megint előnybe került az Atalanta, Malinovsky kiváló lövésének köszönhetően. Egészen a 90. percig örülhettek a bergamóiak, amikor egy szögletet kiütött Gollini, azonban a tizenhatoson belülre esett a labda, amit Higuain tett volna vissza csapattársának, de Muriel a bíró szerint beleütött. Egy biztos, hogy a kolumbiai játékosnak érdekes szögben állt a jobb karja, miközben a bal a felsőtestéhez volt szorítva.

Utóbbi esetben azonban a labda kifelé szállt a tizenhatosról, gólhelyzetről szó sem volt, viszont rá lehet mondani, hogy szándékos kezezés. Muriel védekezhet azzal, amivel csapattársa, de Roon: a váratlan labda szabályával. Ez azonban inkább a holland esetében lenne helytálló, az viszont biztos, hogy nem a VAR döntése volt a büntető, hanem a bíróé, Piero Giacomellié. Az olasz játékvezető idén 15 mérkőzésen 13 büntetőt fújt be (összességében hármat a Juventusnak), ez befolyásolt volna bármit is?

A döntés a tiétek

Mind az Atalanta meccs megítélésben, mind a Sassuolo - Juventus mérkőzés tippelése kapcsán, tiétek a döntés. Jöjjön pár érdekesség:

• Maurizio Sarri még sosem nyert csapataival a Sassuolo otthonában: 1:1, 2:2, 1:2, 1:3 és 1:1
  • Maurizio Sarri eddig három mérkőzést játszott Roberto de Zerbi (Sassuolo edzője) ellen: 3:0, 2:0 és 2:2
  • A mérkőzés bírója az a Paolo Valeri, akinél a büntetők megítélése az elmúlt két szezonban szaporodott el, mióta a VAR-nak aktív élvezője lett a Serie A
  • Paolo Valeri statisztikája: 32 bajnoki mérkőzésen 16 büntető
  • Paolo Valeri statisztikája a Juventus meccsein az elmúlt két évben: 3 mérkőzés 5 büntető
  • Paolo Valeri statisztikája a Sassuolo meccsein az elmúlt két évben: 3 mérkőzés 1 büntető

Nagyon adja magát, hogy újabb büntetőt kap valamelyik csapat (2.30), viszont nem biztos, hogy ilyen szorzón megéri erre fogadni. A Juventus játéka nem jó, de ez közel sem jelenti azt, hogy büntetővel kell segíteni őket. A Sassuolo jó formában van, kedvez nekik pár statisztikai adat, de látható volt az Atalanta ellen is: elég egy hiba bárki részéről és oda a siker. Te mire fogadnál a mérkőzés kapcsán? Sassuolo hendikep? Kevés gól? Magabiztos torinói siker?

100%-os első befizetési bónusz 500 RON-ig

Az első befizetésed a Betanónál akár 500 RON bónuszt is eredményezhet a sport és kaszinó részlegeken.