Nem vicc: árpilis elsejei fordulóval folytatódik a mennyei második osztály. A sűrű program és a hétközi leterheltség miatt vasárnap azok a csapatok lehetnek előnyben, ahol hosszabb a kispad vagy jobban sikerült a téli alapozás. Nemcsak az MTK-Kisvárda duóra gondolok, hanem azokra az egyesületekre is, akik több pénzből gazdálkodnak és feljutási célokkal kezdték a bajnokságot. Két ilyen csapatot emelünk most ki!

Ellentétes utakon

A Csákvár (2.38) három tavaszi győzelem után szerdán a Gyirmót otthonában vizitált. A első félidőben kiegyenlített játék folyt: előbb egy hazai, majd egy vendég tizenegyest követően döntetlennel mentek szünetre a csapatok. A második félidő közepén egy szabadrúgás utáni szituációban megszerezték a vezetést a hazaiak, akik az előny birtokában visszaálltak. Támadott tehát a Csákvár, de a 87. perceben megfogyatkoztak. Csonka megszerezte a második sárgáját és a védelem zavartságát kihasználva a Gyirmót bevitte a kegyelemdöfést (3-1). Az eredményt tekintve sima meccsnek tünik, de a teljesítmény alapján nem lehet elmarasztalni Polonkaiékat. Az eltiltott Csonka mellett hiányozni fog a vezetőedző Szijjártó is, akit egy a hazai cserejátékosokkal történő összeszólalkozás utáni esetnél küldött el a játékvezető. A Csákvár azok közé tartozik, akiknek jól sikerült a téli erősítés, jól sikerült a téli alapozás. Nem a vélten szülte az eddigi tavaszi ereményeket, és bár az említett eltiltottak nélkül, de vasárnap visszatérhetnek az eredményes útra.

A Cegléd (2.55) ellentétes utat járt be a tavasszal, három vereség után szerdán megszerezte az első győzelmét. Nem volt könnyű a kezdet, az MTK (0-1) a Győr (0-3) és a Kisvárda (1-3) is komolyabb játékerőt képviselt. Egyikük ellen sem sikerült a bravúr de szerdán a kiesés elől menekülő BFC Siófok (2-0) ellen jött a siker. Az első félidőben egy tizenegyes után, majd a másodikban egy szabadrúgás után szereztek gólokat, hogy hátul pedig Murisits kapusnak nem sokszor kellett játékba avatkoznia. A három pont mellett egy fájdalmas eset is történt, a házi gólkirály Asztalos megsérült, és a hírek szerint a csákvári meccset ki kell hagynia. Nagy hiány lehet a támadó hiánya, és ha megnézzük a Cegléd idegenbeli mérlegét (2-5-5 10:20), akkor látjuk hogy a megerősített Csákvár otthobánan is nehéz dolga lesz (1X 1.41;  DNB Csákvár 1.76).

Tavaszi elsőt fogad a Barcika

A Gyirmót a már feljebb említett győzelem után készül Tiszaújvárosra. A tavaszt a nyíregyházi döntetlennel kezdték (1-1) majd elhozták mindhárom pontot Dorogból (1-3) és Soroksárról (1-2) is, majd jött az első otthoni meccsük a Csákvár (3-1) ellen. Az egyik legjobb formában lévő csapatot fogadja ideiglenes otthonában a Kazincbarcika. Az borsodi csapat a szezon első felében sokáig meglepetésre a dobogón állt, azonban az őszt öt vereséggel fejezte be és a tizenegyedik helyen telelt. A Diósgyőrrel jó kapcsolatot ápoló Barcika a tavaszt egy Szolnok (2-1) elleni győzelemmel kezdte, ám azóta csak egy pontot szereztek. Szerdán Soroksáron (2-0) maradtak alul, és bár még kilenc pont az előnyük a kiesőkhöz képest, a szurkolók már kiesés kérdésről beszélnek. Vitelki edző szerint az újoncnak nehézséget okozott felkészülni a hétközi meccsre, többen fáradtan mozogtak. Bár szervezettségben rendben voltak, de ez volt az a minusz, ami a Sori sajára döntött. Ha sikerül is regenerálódni a játékosoknak, a Gyirmót akkor is elő tud húzni a kispadról olyan játékosokat, akik hozzá tudják tenni azt a plusz, ami a sikerhez kell. (X2; DNB Gyirmót).