Brazíliának meg kell nyernie a Copa Américát, de vajon ki lesz az ellenfele a döntőben? Argentína, Kolumbia vagy Uruguay? Tudom, még sok meccs van hátra, de a brazil döntő már biztosnak tűnik a botrányos negyeddöntőjük után. A felső ágon Kolumbia és Uruguay méri össze erejét az egyik negyeddöntőben, mire számíthatunk?

2021 júl 4. 00:00 Közvetítés: Unibet

Csak gólt ne szerezzünk!

Uruguay és Kolumbia adós a jó játékkal a Copa Américán. Egyik csapat sem villogott a gólszerzést illetően, hiába van mindkét oldalon 2-2 kiváló támadó, ez is kevés. A középpályásaik inkább robotoló játékos, de az is igaz, hogy akadnak olyanok is, akik képesek váratlan megindulásokra (De Arrascaeta), vagy szélről kiváló beadásokra (Cuadrado), amivel megbontható az ellenfél védelme.

Jelenleg az uruguayi csapatot érzem egységesebbnek, védekezésben is jobbak, masszív a középpályájuk, elől pedig két világklasszisuk van. Lehetséges, hogy öregek, lehetséges, hogy nem annyira mozgékonyak már, de bármikor bennük van a gól, egyedül is képesek helyzeteket kreálni. Kolumbiai védekezés a Peru elleni meccs miatt tölt el aggodalommal, ahol akadtak komoly megingásaik.

Luis Muriel (Fotó: Bukharev Oleg / Shutterstock.com)

Kicsit olyan érzése van az embernek velük kapcsolatban, mintha Cuadrado venne minden terhet a nyakába, aki szélső létére próbál gólt szerezni, gólpasszt adni és olykor irányítani. Érdekes kérdés lesz, hogy Reinaldo Rueda bevállalja-e megint a Muriel - Zapata duót elől? Venezuela ellen megtette, nem működött a koncepció. Mindössze egyetlen tétmeccs volt a Copán kívül eddig, ahol mind a ketten csatárként szerepeltek, szintén Venezuela ellen a vb-selejtezők során.

Rueda nem meri felvállalni ezt a duót, előfordult, hogy kezdett Muriel és Zapata együtt, de akkor Muriel szélső volt. Érdekes döntés ez, mert a két játékos jól ismeri egymást, egy csapat játszanak, egyidősek, de mégsem használja ki Rueda az ebben rejlő lehetőségeket. A kolumbiai szövetségi kapitány amúgy is a defenzív foci híve, szóval valószínűleg küzdelmes 90 perc vár a két csapatra (2,5 gól alatt: 1.49).  A gólok és dupla esély piac kombinálása helyett, inkább a sima továbbjutást célozzuk meg!