Eljött az év utolsó major tornája, a PGA Championship. Vajon mind a négy major versenynek különböző győztese lesz idén? Van rá esély,  de ehhez lesz egy-két szava Brooks Koepkának is. Természetesen a legnagyobb favorit Rory McIlroy, illetve Jordan Spieth.

A negyedik major az évben

Utoljára 2015-ben láthattunk duplázást a major tornákon, akkor Jordan Spieth volt képes erre (Masters és US Open), most neki és Brooks Koepkának van reális esélye erre. Idén a Charlotteban található Quail Hollow Club ad otthont a négynapos versenynek. Ezen a pályán szokták rendezni 2003 óta a Wells Fargo Championshipet. Egy kicsit átdolgozták a pályát, kivágtak egy csomó fát és a fű is kicsit megváltozott. Ettől függetlenül persze nagyobb tapasztalattal indul az a versenyző, aki a Wells Fargón indult már párszor, netalán jól is szerepelt ott. Rory McIlroy már kétszer is megnyerte azt a versenyt, idén májusban pedig Dustin Johnson ért el jobb eredményt a fő favoritok közül. Az észak-ír McIlroynak kedves emlékei vannak erről a pályáról, ugyanis itt nyerte élete első PGA Tour versenyét. Idei forma nagyon rendben van nála, sérülések is a múlté, így azt hiszem jogos elvárás vele kapcsolatban az első tízbe való kerülés (1.57).

Rory McIllroy

Rory McIlroy forrás: wikipedia.org

Szintén a legnagyobb esélyesek közé tartozik Jordan Spieth, de neki nem fekszik ez a nagyon hosszú pálya. Ugyan a puttolásban ő az egyik legjobb, de ha nem lesznek pontosak a kezdő ütései, akkor bizony komoly bajba kerülhet. Hiába az idei jó forma, azért voltak kisebb megingásai, így nem túl jó befektetés egy esetleges első tízre fogadni vele kapcsolatban (1.66). Hasonlóan gondolkodom Dustin Johnsonról is, aki úgy néz ki, hogy nem bírja el a nyomást a nagyobb versenyeken. Az év elején szinte minden róla szólt, nyerte a tornákat és csúcsformában volt, de talán túl korán. A major tornákra teljesen elfogyott, most is problémái lehetnek az első húszba kerüléssel.

Szinte mindig jól szerepelnek

Most pedig négy versenyzővel foglalkozunk, akik számára elsősorban a top20-ba való kerülés lehet a célkitűzés, de az eddigi PGA Championship indulásaikon rendre jó eredményeket értek el. A svéd Henrik Stenson több mint 15 éves rutinnal rendelkezek, ráadásul nagyon jól ismeri Quail Hollow Clubot. Azonban egyáltalán nem szerepelt jól az eddigi versenyein a Wells Fargo Championshipsnek. Nem jók a statsztikai mutatói sem a puttolásban, sem a hosszabb pályák tekintetében, az év eleji jó forma pedig már múlté nála. Így én eltekintenék a csábító 2.50-es top20-as szorzójától.

Számomra az egyik legnagyobb favorit az amerikai Brooks Koepka. Az idei US Open győztese nagyon elkapta a fonalat az elmúlt időben. Puttolásban ott van az élmezőyben, ahogyan Spieth is, viszont neki még talán jobban fekszik az ilyen pálya. Az év elején még akadozott a játéka, nem jöttek az eredmények, aztán április-május környékén beindult a szekér. Sokan hektikussága miatt tartanak tőle, ezért is nem sorolják a legnagyobb favoritok közé, de ha ő egyben van fejben, akkor tehetsége egy tornagyőzelemre predesztinálja (lásd US Open). 27 éves már és úgy vélem, hogy a US Open győzelem megadta neki idén azt a lökést, ami meghozhatja a stabilitást a karrierjében. Én első húszba várom (az elmúlt három évben is bekerült rendszerint a legjobbak közé), de a győzelem sem elképzelhetetlen nála.

Az ausztrál Jason Day tavaly második, azelőtt pedig első volt az év utolsó major versenyén. Nagyon jól megy neki a hosszabb pályákon, akkor mégis miért nem ő a legnagyobb favorit? Nincs tapasztalata a Quail Hollow Club pályájáról, illetve az idei forma eléggé ingadozó nála. Inkább nevezném rossznak, mint jónak. Az ausztrál Adam Scott is volt már négyszer az első húszban az elmúlt években, ráadásul jó a tapasztala is a charlotte-i pályáról. Az egyik legjobb teljesítményre képes a hosszabb és technikásabb pályákon, kellő rutinja is megvan, szóval én benne látom a másik potenciált egy jó helyezésre. Idei teljesítménye is eléggé stabil volt, 12 versenyéből hatszor végzett első húszban.