Mire elég egy jó védelem, ha az ellenfél stílust váltott és a támadófocit preferálja? A hétfői olasz bajnoki mérkőzésen két olyan csapat méri össze erejét, akiknek minden pont számít, ha jövőre nemzetközi kupában szeretnének indulni.

febr 26. 18:30 Közvetítés: Unibet
Tipp: Roma 12,5 kapura lövés felett
Unibet
1.72

Roma: Küzdelmes siker

Nehéz napjai voltak a fővárosiaknak, ugyanis az Európa Ligában visszavágóra került sor, mégpedig egy olyan ellenféllel szemben, akit jól ismernek. A Feyenoorddal már zsinórban harmadik éve találkozik valamelyik európai kupasorozat egyenes kieséses szakaszában a Roma, mint ahogyan az elmúlt két szezonban, úgy most is legyőzték a hollandokat, de ez nem volt egyszerű továbbjutás. Küzdelmes volt, végletekig kiélezett harc. Az odavágó 1-1-re végződött Rotterdamban, nem dőlhettek hátra az olaszok, mert nyerni kellett a továbbjutáshoz, nem számít az idegenbeli gól.

Roma Torino
Mile Svilar (Fotó: ErreRoberto/Shutterstock.com)

Ennek megfelelően kezdték a visszavágót Rómában, csak erről nem szóltak Santiago Giméneznek, aki rögtön az 5. percben megszerezte a vezetést. Egy ide-oda pattogó lövésbe tette bele a lábát, de 5 percen belül egyenlíthetett volna a Roma, azonban a hollandok a gólvonalról mentettek egy szöglet után. Az első 20 perc annyira élénk volt, hogy szinte bármi megtörténhetett volna, Svilar például fontost védést mutatott be Giménez kontrájánál, mexikói hamar eldönthette volna a továbbjutás kérdését. Pellegrini viszont a következő támadásból egyenlített, majd a Roma megélénkült, sorra dolgozták ki a helyzeteket, de a gólok elmaradtak.

Ez volt az első nemzetközi kupameccsem itt a Románál edzőként. Elképesztő volt, főleg ahogy végződött. Szerintem megérdemelt győzelem volt, különösen annak fényében, amit az első félidőben tettünk.

A találkozót végül a Roma nyerte büntetőkkel, de mind a rendes játékidő, mind a hosszabbítás végén Romelu Lukaku lövései dönthettek volna, de a belga támadó mindkét nagy helyzetét kihagyta. A büntetőknél viszont Svilar egy hatalmasat védett, amivel megteremtette a továbbjutás lehetőségét. Az olaszok ott vannak az EL-nyolcaddöntőben, ahol majd Roberto De Zerbi együttese, a Brighton lesz az ellenfél. A sorsolás nem egyszerű, miközben figyelni kell a bajnokságra is, ahol még mindig van esély a top5-ös helyezésre. Ehhez azonban a Torinót le kéne győzni.

Torino: Védekezés mindenáron

Legutóbb szintén egy római csapattal játszott a Torino, akik szintén egy nagy győzelemből érkeztek az európai kupából, majd nagy meglepetésre 2-0-ra nyerte a Torino otthonában. Annak a Torinónak az otthonában, akik jól védekeznek, kevés gólt kapnak, Vanja Milinkovic-Savic pedig top5-ben van a legtöbb kapott gól nélküli meccseket tekintve. Emellett meccsenként három védése van, Torino pedig szintén top5-ben, ha az ellenfél kapujukra mért lövéseit nézzük. Ivan Juric összerakta a védekezést, de ha ez szétesik - mint a Lazio ellen -, akkor gondban vannak, mert a támadójáték gyenge. Idegenben pedig ez utóbbi még a szokottnál is jobban megmutatkozik. Alig szereznek gólt, sőt, még a védelmük is gyengébben muzsikál, több gólt kapnak, több lövés éri a kapujukat.

Roma - Torino tipp és élő közvetítés

Mióta Daniele De Rossi a rómaiak edzője, másként játszik a csapat, mint a Mourinho-érában, de ezt az olasz tréner rögtön el is mondta, hogy változások várhatóak. A portugállal ellentétben, ő inkább a támadófoci híve, legyen náluk a labda, vezessenek minél több támadást, mert abból lesznek a gólok. A defenzív játék kapcsán elmondta, azt nehezebb összerakni, minden bizonnyal 1-2 hónap kérdése, emiatt tehát reménykedhetnek a vendégek, ugyanis De Rossiék sok mérkőzésen kaptak gólt. Ezekből kiindulva, hogy a Roma játéka megújult, Torino kapuját idegenben pedig azért 13-14 kapura lövés éri meccsenként, így látunk fantáziát a hazaiak bőséges próbálkozásaiban.