A spanyol bajnokság két olyan csapata játszik egymással péntek este, akik nem mennek a szomszédba egy kis agresszióért, hiszen a Getafe a legtöbb büntető lapot kapta a spanyol ligában, de a harmadik helyezett Villarreal sincs tőle sokkal elmaradva!

A büntető lapok Kánaánja?

Az elmúlt két szezonban többször felmerült, mennyire sok sárga és piros lapot osztanak ki a spanyol első osztályban, erről mi is írtunk bővebben, mert ennek a bírói testület szemszögéből nézve, anyagi vonzata van. Minél több büntető lap, annál nagyobb bevétel, ezzel pedig élnek is a bírók. Nincsen nehéz dolguk, mert szerencséjükre olyan csapatok vannak a bajnokságban, mint a Getafe, akiknek edzője újból Pepe Bordalás, az pedig tudjuk mit jelent: temérdek durva szabálytalanság.

A Getafe pedig hozza is a tőle elvárt szintet ilyen téren, legtöbb elkövetett szabálytalanság, legtöbb begyűjtött büntető lap (topligákat tekintve is elsők). A többi klub messze elmaradva tőlük, meccsenként 16-17 szabálytalanságot követnek el, minden második vagy harmadik fordulóban jön egy kiállítás, illetve meccsenként kapnak 3-4 sárga lapot. Sokszor egymaguk lehozzák a 4,5-es laphatáron az overt.

Villarreal Getafe
Etienne Capoue (Fotó: Christian Bertrand/Shutterstock.com)

A Villarreal sem az a visszafogott csapat, igaz, hogy ők csak 13 alkalommal szabálytalankodnak meccsenként, viszont büntető lapokat tekintve holtversenyben harmadik helyen állnak a Sevillával. Nekik a meccsenként sárga lapok átlaga 2.875-re jön ki, de mióta Marcelino az edző, egyre durvább a Villarreal. Ezért sem érdemes a szezon elején mutatott játékot figyelembe venni náluk, mert azóta más stílust képviselnek.

Marcelino vs Bordalás, avagy mire tippeljünk?

Két olyan szakvezető csatája lesz ez, akik jól ismerik egymást, eddig 12 meccsen küzdöttek meg egymással, 4-4 siker a két szakvezetőnél, illetve 4 döntetlen, kiegyenlített mérleg. A gólok piaca lehet érdekes, két defenzív felfogású edző, akik meccsein 66%-ban jött a 2,5 gól alatti opció (1.95), míg a büntető lapokat tekintve az alábbi érdekességekre bukkantunk:

• Nem volt olyan meccs, ahol 5-nél kevesebb büntető lap lett volna.
  • A 12 találkozón 10 kiállítás volt összesen.
  • A 88 sárga lap 7,33-as átlagot jelent meccsenként.

Ezek alapján bőven lehet érték egy kiállításban, mint ahogyan a 5,5 büntető lap overben is, bátrabbak pedig próbálkoznak az 6,5-es határnál is (2.30). Előfordulhat, hogy megint belefutunk egy olyan Getafe mérkőzésbe, ahol alig van lap, de a két szakember korábbi találkozói nem erre utalnak.