A vártnál nehezebben, de a tornagyőzelemre legesélyesebb játékos, Daniil Medvedev eljutott az utolsó négy közé, ahol úgy mint a tavaly Stefanos Tsitsipas lesz az ellenfele.

Daniil Medvedev (Fotó: Bukharev Oleg / Shutterstock.com)

A világranglista második játékosának nem volt könnyű mostanáig igazolnia a papírformát, ugyanis a második és a negyedik fordulóban egy-egy szettet veszített, a negyeddöntőben pedig még meccslabdát is hárítania kellett a Felix Auger Aliassime ellen játszott ötszettes mérkőzésen. Még akkor is ha nincs csúcsformában, a harciassága és a fizikai állóképessége mostanáig a helyén voltak. Az elődöntős ellenfele, az egyik legnagyobb riválisa, Stefanos Tsitsipas (ATP 4.) lesz. A görög játékos a vártnál könnyebben jutott az utolsó négy közé, mivel az ötszettes nyolcaddöntőjét követően a negyeddöntőben rövid három szettben rázta le Jannik Sinnert. Látván az előzőleg fáradtnak vélt Stefanos bravúrját, talán nem kellene egyből arra építeni tippünk, hogy az orosz játékos fáradt lesz, de míg Tsitsipas egy három és fél órát sem tartó meccs után állt talpra, az orosz négy órát és negyvenegy percet harcolt Felix ellen. Ez még úgy is sok lehet ha Daniil talán a legjobb játékos jelenleg a kemény borításon.

Tsitsipas és Medvedev tavaly a torna ugyanebben szakaszában találkozott és akkor az orosz játékos 3-0-ás szettarányban nyert, miután Tsitsipas a negyeddöntőben több mint négy órát harcolt Rafael Nadallal. Ismerős a helyzet, nem? Most viszont fordult a kocka és Daniil az, aki egy hatalmas küzdelem után érkezik az elődöntőbe. A két játékos nyolc alkalommal találkozott mostanáig és Medvedev 6-2-re (kemény borításon 5-1-re) vezet. A legutóbbi három mérkőzésükből azonban kettőt Tsitsipas nyert. Talán azt is érdemes megjegyezni, hogy legutóbbi négy összecsapásukon a nyertes nem veszített játszmát. Az orosznak lapos ütései és hatalmasabb szervája jobban érvényesülnek az ilyen típusú játékfelületen, azonban a görög technikailag változatosabb tud lenni. Mégis, ahhoz, hogy Stefanos győzzön a legjobb játéka mellett arra is szüksége van, hogy Medvedev ne mutassa a Grand Slam-győztes verzióját.

Ne feledd, hogy Australian Openes fogadásaiddal részt vehetsz egy 8 millió forintos Fogadás bajnokságon és 1500 forintos ingyenes fogadást is bezsebelhetsz.

Fogadj az Australian Openre!

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2022.01.27., 06:35.