A nyolcadik aranyérmére hajtó Sopron Basket lesz a 62. női kosárlabda Magyar Kupa csütörtöktől szombatig tartó küzdelmeinek legnagyobb esélyese Győrben.

Roberto Iniguez együttesének remek formájáról sokat elárul, hogy 18 forduló után veretlenül vezeti az NB I tabelláját a négy-négy vereséggel álló DVTK és Szekszárd előtt, s ezzel már megnyerte az alapszakaszt. Utóbbi csapattal ugyanakkor akad elszámolnivalója, mivel tavaly házigazdaként óriási meglepetésre kikapott a döntőben a tolnaiaktól, akik első MK-diadalukat ünnepelhették a Novomatic Arénában.

A címvédő Szekszárd - amely egy hete kis híján bejutott a Európa Kupa negyeddöntőjébe - idei első Magyar Kupa-meccsét az újonc NKE Csatával vívja.

A 2007-ben, 2008-ban, 2011-ben, 2012-ben, 2013-ban, 2015-ben és 2017-ben győztes Sopron azzal a Győrrel kezd a pénteki negyeddöntőben, amely 10/9-es mutatóval csak hatodik a bajnokságban. A házigazdák számára rossz előjel lehet, hogy amióta a szövetség 2014-ben európai mintára bevezette a nyolccsapatos MK-formátumot, a Sopron rendre sikerrel vette a negyeddöntőt.

A zöld-sárgák már a jövő heti Euroliga-negyeddöntőre készülve lépnek pályára a Városi Egyetemi Csarnokban. A kontinentális sorozat - melyben tavaly ezüstérmet nyertek - rájátszása kedden kezdődik Sopronban, s az egyik fél második győzelméig tartó párharcban a francia Bourges lesz az ellenfél.

A Killik László Magyar Kupában a győztes 3 millió, a második 1,5 millió, a harmadik pedig 900 ezer forintot kap. A kupa névadója, a 2016-ban 89 évesen elhunyt mesteredző csaknem húsz évig volt a női válogatott szövetségi kapitánya, a nemzeti csapat ezalatt háromszor nyert bronzérmet Európa-bajnokságon, és negyedik lett az 1980-as moszkvai olimpián.

A csütörtöki negyeddöntős program:

13:00 ZTE NKK-ELTE BEAC Újbuda     -27.5 hazai 1.83 + 27.5 vendég 1.83
15:30 NKE Csata-Atomerőmű KSC Szekszárd                 3.30    1.31
18:00 CMB CARGO UNI Győr-Sopron Basket                   9.50    1.035
20:30 PEAC-Pécs - Aluinvent DVTK                                    3.30    1.31

Az oddsok a bet365 irodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2019-02-27, 21:40