Sokan elbuktak 2022-ben Iga Swiatekkel szemben, de Jessica Pegula négy alkalommal is kikapott a világelsőtől.

Iga Swiatek (Fotó: Leonard Zhukovsky/Shutterstock.com)

A tavalyi első mérkőzésük előtt még az amerikai vezetett, ugyanis 2019-ben legyőzte a Swiateket Washingtonban, de a lengyel henger szinte megállíthatatlan volt az elmúlt tizenkét hónapban. A négy győzelméből hármat Iga az ausztráliai torna borításához hasonló kemény játékfelületen szerzett és Pegula csak a legutóbbi összecsapásukon nyert szettet. Nem úgy néz ki, hogy a világelső idén lassulna, mivel a három idei meccsén még nem veszített játszmát. A United Cupon legyőzöttei Yulia Putintseva, Belinda Bencic és Martina Trevisan voltak.

A világranglista harmadik helyén álló Pegulának a tavalyi éve volt a legeredményesebb, bajnok lett hasonló játékfelületen Guadalajaraban október végén, de összes meccsét elbukta utána a WTA Finalson. Idei nyitómeccsét is elveszítette a United Cupon Petra Kvitova ellen két játszmában, de azután ugyancsak két felvonásban búcsúztatta Laura Siegemundot és Harriet Dartot is. Még akkor is ha Pegula az élvonal egyik legkiemelkedőbb képviselője, jelen pillanatban Swiatek szintjét nem éri és valószínű, hogy a lengyel játékos győzelemsorozata folytatódik az elődöntőben.

január 06., péntek

Tipp Játék hendikeppel Swiatek, Iga -1.5 @ 1.33

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2022.01.05., 09:17.