Marci nehéz ellenfelet kapott az első fordulóban, de vannak statisztikai okok, amiért lehet reménykedni egy magyar sikerben még akkor is ha ezt a bukmékerek nem így látják.

Fucsovics (ATP 48.) a március óta tartó hullámvölgyből szeretne kimászni, a Dubaiban játszott negyeddöntője óta nem tudott egy tornán sem egy meccsnél többet nyerni. A füves idényt vereséggel kezdte Stuttgartban, majd Eastbourneben a második meccsén kapott ki. Bár a helyzetkép nem túl biztató, nem kell elfelejteni, hogy Marci 2017-ben Challenger-bajnok lett gyepen Ilkleyben, tehát ha emeli formáját, akkor elméletileg kényelmetlen ellenfele lehet annak a Sinnernek (ATP 23.), aki még sosem nyert mérkőzést a londoni Grand Slamen. Az viszont ugyancsak kevésbé biztató tény, hogy Fucsovics csak 2019-ben sikerült a második fordulóig jutnia az angol fővárosban. A tizenkilenc éves olasz játékos a füves idényben csak a szintén londoni, Queen's Club-n megrendezett tornán indult, de már az első meccsén kikapott, ami nem sejtet egy rendkívüli játékformát.

A két teniszező két alkalommal csapott össze mostanáig, mindkét mérkőzés 2020-ban zajlott. Marci nyerte a rangosabbat az Australian Openen három játszmában, majd Szófiában Jannik visszavágott kettőben.