Befejeződik a Nemzetek Ligája harmadik kiadása, amelyben úgy győztest avatunk. Mondjuk fogalmad sincs, ki nyerte az első két sorozatot, de ne aggódj, egy év múlva senki se emlékszik, hogy az ideit ki nyerte.

2023 jún 18. 20:45

Sorcsere a spanyoloknál

A spanyolok nagy csatában verték Olaszországot az elődöntőben, így Luis de la Fuente akár rögtön egy kupával kezdhet a felnőtt csapatnál. Ne szaladjunk ennyire előre, ugyanis nem volt egyszerű mérkőzése a spanyoloknak, hiába szereztek vezetést a mérkőzés elején. Az olaszok elkezdtek cselezgetni a saját tizenhatosuk előtt, Pino pedig szemfüles volt, labdát szerzett és gyorsan előnyhöz juttatta hazáját.

Bonucci cselezgetése érthetetlen volt, nem olyan technikás hátvéd, hogy csak úgy elkezdjen spanyol játékosok szorításában zsonglőrködni. Ezek után jöttek az olasz percei, beívelésekkel próbálkoztak, majd jött egy lövés, ami nem is kapura ment, Zaniolo inkább közvetlen közelről rálőtte a labdát Le Normand kezére. Kéznek kéz volt, mondjuk a spanyol védő nem is tudott volna mit tenni, mindenesetre a büntetőt értékesítették az olaszok.

Horvátország Spanyolország
Nicolo Zaniolo (Fotó: Marco Canoniero / Shutterstock.com)

Frattesi hiába szerzett vezetést az olaszoknak nem sokkal később, végül les miatt érvénytelenítették a találatot. Sok volt a szabálytalanság a mezőnyben, bíró nem igazán tudta kezelni a találkozót, gyenge teljesítményt nyújtott. Meglepő, hogy csak öt sárga lap volt a mérkőzésen. A hajrára a spanyolok lecserélték a komplett támadósort, aminek meglett az eredménye. Egy ide-oda pattogó labdát tudott Joselu a hálóba kotorni.

A horvátok a végletekig küzdenek

Ha a spanyol - olasz meccsen soknak tűnt a szabálytalanság, akkor mit mondjuk a Hollandia - Horvátország találkozóra, ahol a 40-et közelítette a szabálytalanságok száma. Rögtön az első 30 percben már két sárga lapot kaptak a horvátok, bár érthetetlen, hogy Virgil van Dijk hogyan hozta le a találkozót büntető lap nélkül (vagy épp kiállítás nélkül...). Az is érdekes, hogy a hollandok alig kaptak lapot, pedig az első félidőben több durva belépőjük is volt.

Ez azonban nem szegte kedvét déli szomszédainknak, mint ahogyan a bekapott gól sem. Malen rúgott pontosan a hosszú sarokba. A második félidőben a horvátok pillanatai következtek, folyamatosan aprított Kramaric büntetőből törlesztett, ezzel egyenlített Horvátország, majd Pasalic szerzett vezetést egy pontos középre lőtt labda után, amit kiválóan helyezett egyből a kapuba. A hollandok ugyan a rendes játékidő végén egyenlítettek, de a 2x15 perc a horvátoknak kedvezett, harcosabbak és jobbak voltak.