Nagyon úgy tűnik, hogy az aranyérem sorsa előre el van rendezve, de az ezüst és a bronz még "kiadó". Kik nyerhetnek érmet női 200 méteres hátúszásban?

Az ezüstérem a cél

Kaylee McKeown a hátúszás királynője? Nagyon úgy tűnik, favorit volt 100 méteres hátúszásban, olimpiai csúccsal nyert. Favorit 200 méteren is, megint olimpiai csúccsal fog nyerni? Nem is foglalkoznék a győztes kilétével (evidens), inkább az érmesekre koncentrálunk, mert ott nagy a tumultus. Az idei eredményeket, illetve az elmúlt 2-3 év teljesítményét figyelembe vesszük, akkor az amerikai Rhyan White és Phoebe Bacon, kanadai Kylie Masse, az olasz Margherita Panziera és McKeown honfitársa, Emily Seebohm.

Jogos a kérdés: hol van Hosszú Katinka? Egyelőre azt sem tudni pontosan, indul-e ebben a számban, ha rajtkőre áll, akkor pedig ott a formájával kapcsolatos kérdőjelek. Óriási szó lenne, ha dobogón végezne, ez a mezőny eléggé erős, lehet, még a döntő sem lesz meg, de bízzunk benne, hogy összekapja magát az Iron Lady. Visszatérve a favoritokra, véleményem szerint, bizonyos szempontok miatt, Seebohm lefelé lóg ki a sorból, rendkívül rutinos versenyző, aki óriási hullámvölgyekre képes.

A 2016-os olimpián nem került fináléba, egy évvel később viszont világbajnok lett (országos csúccsal), majd két évvel később nem tudta kvalifikálni magát a versenyre. Az idei évben úgy tűnik, megint a csúcsot ostromolja, mert a világ idei 4. legjobb idejét úszta. Számomra nagyon kaotikus az egész, nem mernék sem rá, sem ellene fogadni. Ő lehet az abszolút meglepetés (dobogón végez: 4.25), de szerintem a realitás inkább, hogy bekerül a döntőbe, de 6-8. hely között lesz (az mindesetre érdekes, hogy 100-on 5. lett).

Jöjjön a két amerikai, akik sokkolták a világot, amikor a válogatón kiejtették a világcsúcstartót. Regan Smith két éve nagyon simán nyerte a vb-t, de most Bacon és White előtte végzett a válogatón, idejükkel ott vannak a top5-ben a világranglistán. Mind a két úszó számára jót tett az olimpia tolódása, White idén robbant be, ahogyan Baconnek is most jött ki a lépés. Mindezek ellenére, kissé tapasztalatlannak érzem őket felnőtt versenyek kapcsán, ez pedig visszaüthet az erőbeosztásnál.

Kanada újabb érme?

Kylie Masse a 2016-os bronzérme után, most ezüstöt nyert 100 méteres hátúszásban. Azonban fejébe vette, hogy 200-on is érmet szeretne. Időeredményei alapján nincs benne az első ötben a világon, de akik előtte vannak, közülük hárman nem rendelkeznek világversenyekről egyéni érmekkel és komolyabb tapasztalattal. Seebohmról már esett szó, hogy hektikus, szóval Masse számára sok minden adott, hogy ebben a számban is érmet nyerjen.

Az olasz Panziera szólhat még közbe, aki összességében eléggé jó időt úszott a budapesti versenyen, majd május végén az olasz válogatón tovább javítattotta az idei legjobbját. Ugyanakkor 100 háton nem tudott döntőbe kerülni Tokióban, ez pedig kisebb kisiklást jelenthet. Véleményem szerint, érték valószínűleg Masse dobogójában lehet (2.25), esetleg Seebohm okozhat meglepetést (akik a monstrum szorzókat szeretik). Bacon mindössze azért van jó helyzetben, mert a többiekkel ellentétben, csak erre a számra kell koncentrálnia.