A feröeri sportsajtó hihetetlen csodához hasonlította a Ferencváros legyőzését, amivel kiesett a magyar bajnok, a keményen védekezni tudó Klaksvik pedig továbbjutott a Groupamában. Félamatőrök, sírásók és gyári munkások, erről pedig a magyar média írt, de mindez a múlt, jöhet a következő ellenfél. Figyelembe véve a meglepetést, a Häcken már lehet máshogy tekint a feröeriekre.

Kemény tud lenni a Klaksvik védekezése

Azért a magyar bajnok elleni sikertől függetlenül is komolyan kell venni a Klaksvik együttesét, korábban mi is írtunk róla, hogy a legjobb feröeri csapattá nőtte ki magát az elmúlt időszakban. Konkrétan veretlenül vezetik a hazai bajnokságot 16 fordulót követően, mely alatt 44-szer voltak eredményesek és csak 8 gólt kaptak. Talán ez utóbbi szám a leginkább érdekes, a jó védekezés minden siker alapja.

Teljes ellenőrzés alatt tudtuk tartani a párharc mindkét meccsét. Ha jól tudom, a párharc során, tehát 180 perc alatt az FTC mindössze 6-szor találta el a kapunkat. Ez nagyszerű dicséret ránk nézve, főleg ha megnézzük milyen ellenféllel találkoztunk

mondta az Üllői úton két gólt szerző 31 éves szélső, Arni Frederiksberg.

Botka Endre azt nyilatkozta a második meccs előtt, hogy nem helyeznek önmagukra nyomást azzal, hogy az első 10 percben vezetést szereznek a Klaksvik ellen. Másfajta nyomást helyeztek önmagukra, hiszen hátrányba kerültek az első 10 percben. A feröeriek ezt követően védekeztek, amit amúgy is tettek volna, a Fradinak kellett támadni. Ez annyira sikerült, hogy nem volt kaput eltaláló lövésük az első félidőben, viszont 3:0-s hátrányban mehettek szünetre, ami a végeredmény is lett, kiesett a Fradi.

BL-selejtező - Ferencváros TC-Kí Klaksvík 003
A feröeri Kí Klaksvík játékosai ünneplik győzelmüket a Fradi ellen. Fotó: MTI/Illyés Tibor

Hidegvérű ellenfél lesz a Häcken

Csatlakozott már a Bajnokok Ligája selejtezők küzdelmeihez a Häcken is az előző körben, a Fradihoz hasonlóan nekik is kötelezően legyőzendő ellenfél jutott. Csak nekik sikerült is érvényesíteni a papírformát, kezdve egy hazai pályás győzelemmel. Domináltak, labdát birtokoltak, kézben tartották a dolgokat, így aztán a TNS elleni második meccset is nyerték, kettős sikerrel továbbjutva.

Egy apró vészjósló jelként tekinthetnek a hétvégi bajnoki találkozójukra, melyet elvesztettek a Värnamo otthonában. Csak lábjegyzetként, a Värnamo keretének értéke 7.6 millió euró, a Häcken esetében ez az érték 22.5 millió euró, míg a Klaksvikot 2.68 millió euróra teszi a transfermarkt. Szóval a hétvégén meglepő veresége volt a Häckennek, mindössze 0.05%-os xG mutatója volt az ellenfélnek. Sok itt a jel, hogy komolyan kell venni a feröeri csapatot!

Klaksvik - Häcken fogadási ötletek

Nekem úgy tűnik a bet365 kínálata alapján, hogy az ottani bukik egy kevés gólos vendég győzelmet várnak a meccstől. A feröeri műfüves talaj zavaró lehet, csoda módban vannak, plusz a védekezésük is kemény tud lenni, szóval az underes fogadási lehetőségekben van bőven ráció. Hiába volt ugyanígy vele a Ferencváros, és került is bajba, egy döntetlen esetén sem dőlne karjaiba a svéd együttes sem.

július 26., szerda

A cikkben közölt oddsok a(z) Bet365 fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2023 július 25. 6:29 UTC.

100%-os első befizetési bónusz 500 RON-ig

Az első befizetésed a Betanónál akár 500 RON bónuszt is eredményezhet a sport és kaszinó részlegeken.

Betano regisztráció Részvételi feltételek

Borítókép: A feröeri Kí Klaksvík játékosai ünneplik győzelmüket a labdarúgó Bajnokok Ligája 1. selejtező fordulójában. Fotó: MTI/Illyés Tibor