Fernando Alonso többet szerepel a sajtóban kis túlzással, mint az összes többi pilóta a motorsport világából. Egy újabb kihívás előtt a spanyolok sztárja, de mennyi esélye van a győzelemre Amerikában?

Ha kell, szabályt is változtatnak

Fernando Alonso megdönthetetlen rekordokra törekszik. A Forma-1-ben mindent megnyert - amit lehetett -, ráadásul versenyképes autó nélkül más szakágak felé kacsingatott a spanyol pilóta. Először a Le Mans-i 24 órás versenyt nyerte meg a Toyoto pilótájaként 2018-ban. A következő évben a Buemi - Nakajima - Alonso csapat megvédte bajnoki címét, ráadásul abban az évben már a Daytonában rendezett 24 órás versenyt is megnyerte.

A Toyota esetében jókor, jó helyen volt Alonso, hiszen nélküle is óriási a dominanciája a japán gyártónak az Endurance versenyeken. Hasonló volt a helyzet a Wayne Taylor Racing csapatával, akik már előtte 2-3 éve is dominálták az amerikai versenyeket (mindössze 2018 volt a gyengébb szezon), de ez nem kisebbíti Alonso érdemeit. Az év elején részt vett a Dakaron is, most pedig harmadjára próbálkozik az Indy 500-zal.

Triple Crown: A motorsport nem hivatalos "csúcsdíja", amelyhez meg kell nyerni a Le Mans-i 24 órást, Indy 500-at és a Monaco Nagydíjat. Erre mindössze egyetlen ember volt képes a történelemben, Graham Hill. Nagyon sok versenyző nyert már a három futam közül kettőt, de az újabb triplázás még várat magára. Sokan ezt a Triple Crown díjat kiegészítik a világbajnoki címmel is, azonban önmagában a három versenyt sem egyszerű megnyerni. Mi sem bizonyítja ezt jobban, minthogy az elmúlt 30 évben, mindössze három versenyzőnek volt erre reális esélye: Jacques Villeneuve, Juan Pablo Montoya és Fernando Alonso. Villeneuve esetében ott a világbajnoki cím is, de Monacóban nem tudott nyerni, így két esélyes maradt: Montoya és Alonso. Médiafelhajtás miatt sokan nem tudják, de kettejük közül Montoyának van nagyobb esélye a Triple Crown-ra, ehhez "mindössze" le kell szerződnie a Toyotához és Le Mans-i 24 óráson nyerni. Két évvel ezelőtt LMP2-es autóval 3. helyen végzett a kolumbiai, ami óriási teljesítmény volt!

Nem ez lesz Fernando Alonso első Indy 500-as versenye. Elindult a futamon 2017-ben is, végül 24. helyen ért célba (versenyt Takuma Sato nyerte, Alonso év újonca volt), majd következett a 2019-es kálváriája. A McLaren elszúrta a komplett felkészülést, pár héttel a verseny előtt jöttek rá, hogy nincsen kormány Alonso kocsijában, mindezek után elektronikai hibák tarkították a teszteket és az időmérőt, nem csoda, hogy Alonso nem tudott kvalifikálni a versenyre.

A 2020-as versenyre a szervezők szabályt módosítottak: nincsen előkvalifikáció, így Fernando Alonso indulhat a versenyen. Ez óriási előny, ahogyan az is, hogy a McLarennel induló pilótának és a csapatának egy éve volt felkészülni a versenyre, tesztelni. Tavaly a kapkodás és az amatőrizmus jellemezte a McLaren tevékenységét, elvileg ezt mostanra leküzdötték.

Hajszolja a sikert

Ahogyan az látható, Fernando Alonso alkalmazkodóképessége kiváló, bármilyen autót elvezet sikerrel, ugyanakkor képes megcsinálni az Indy 500 győzelmet? A fogadóirodák ebben annyira nem bíznak (17.00), dobogójára 5.50-es szorzón fogadhatunk. Favoritok között az elmúlt évek bajnokait láthatjuk, abban viszont megegyeznek, hogy a Chevrolet motorral hajtott autók az esélyesek a Hondákkal szemben.

A váltás ebből a szempontból szerencsés Alonso részéről, de ez automatikusan nem hozza el számára a győzelmet, annál is inkább, mert egy balesettel kezdte a tesztelést a spanyol klasszis. A második edzésnapon falnak csapódott, majd megpördült. Az autó felfüggesztése kitört, de az intő jel lehet az Alonsóra fogadóknak, hogy elveszítette a tapadást a kanyarban, nem először az edzések során (általában 3 órán át tart a verseny).

Fernando Alonso hasonlóan Juan Pablo Montoyához, próbál minél több szakágban sikert elérni. Januárban a Dakar-ralin a Toyota csapatával indult, ahol több bukása is volt, pedig a verseny előtt eléggé komoly felkészítést kapott a spanyol pilóta, ráadásul egy kiváló segítőt maga mellé: Marc Comát, aki ötszörös Dakar-győztes. A második szakaszon sziklának ütközött Alonso, majd végül a fentebb látható videóban egy másik bukását nézhetitek meg a versenyről. Összességében a 13. helyen zárt, de érdemes megemlíteni, hogy 4 Toyota-versenyző is a top10-ben végzett. Alonso azonban nem adta fel, megy töretlenül előre (cél még a Dakar-győzelem is!), hétvégén pedig egy újabb nagy versenye következik.

Fogadnátok a győzelmére vagy a dobogójára? Mi a véleményetek, meglehet neki valaha a Triple Crown, vagy Juan Pablo Montoya, esetleg más versenyző éri el előbb? A versenyre az Unibet kínálatában, a Motorsport szekció / Indianapolis 500 részben foghadhattok!