A pillanat játékosa, Daniil Medvedev az utolsó négy között azzal a Stefanos Titsipassal csap össze, aki két szettes hátrányból fordította a negyeddöntőjét Rafael Nadal ellen.

február 19., péntek

Mindenki elvárta az orosz játékostól (ATP 4.), hogy nyerje azt a negyedét a versenytáblának, amelybe a sorshúzás irányította és Daniil nem okozott csalódást. A 25 éves játékos a negyeddöntőben Andrey Rublevet a szokás szerint, könnyűszerrel búcsúztatta és immár ötödjére verte honfitársát szettvesztesség nélkül. Ezzel szemben, a 22 éves Stefanos (ATP 6.) több, mint négy órás küzdelem után, döntő játszmában ejtette ki Rafaelt Nadalt miután a spanyol relatív könnyűszerrel nyerte a meccsnek az első két szettjét. Annyi biztos, hogy lesz mit kipihennie a görögnek.

Érdekes tény, hogy a két elődöntős játékos az utóbbi idények ATP-világbajnokai. Tsitsipas 2019-ben szerezte meg a bajnoki címet, Medvedev pedig a tavaly. Az orosz győzelemsorozata már a tavaly októbertől tart és magába foglalja a Párizsi Masterset, az említett ATP Finalsot és az ATP Kupát. Ezen eredmények tükrében az következtethető, hogy az orosz teniszező az esélyesebb főleg, hogy nagy valószínűséggel fizikailag is ő lesz a felkészültebb. Medvedev és Tsitsipas rivalitásáról és stílusaik különbségeiről már régebben is írtunk. Az egymás elleni mérkőzéseken Medvedev 5-1-re vezet, viszont a görög a legutóbbi mérkőzésüket nyerte, amely a 2019-es ATP Finalson zajlott. Higgadtan gondolkodva, Stefanosnak a Nadal elleni hatalmas bravúrja még nem elegendő, hogy esélyesebbnek véljük egy olyan játékos ellen, aki elfelejtett veszíteni.

Ne feledd, hogy fogadásaiddal részt vehetsz az Australian Open fogadás bajnokságon, és emellett ingyen tippelhetsz is a melbournei összecsapásokra vonzó nyereményekért.

Fogadj az Australian Openre!

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2021.02.18. (06:50)