Nem sokan gondolhatták, hogy Carlos Alcaraz már a második fordulóban meccslabdát fog hárítani.

Carlos Alcaraz (Fotó: Janet McIntyre/Shutterstock.com)

Az idény egyik legjobb játékosaként és a torna egyik legnagyobb esélyeseként azt várhattuk, hogy a spanyol ifjú száguldani fog legalábbis az első körökben a francia Grand Slamen, de menetelése korán véget érhetett volna, ha Albert Ramos-Vinolas kihasználja a sok előnyös meccshelyzetét a második fordulóban. Alcaraz (ATP 6.) három szettes győzelemmel kezdte a tornát, de a honfitársa ellen többször is közel volt a kieséshez, végül több mint négy és fél óra küzdelem után továbbjutott a harmadik körbe, ahol az a Sebastian Korda (ATP 30.) vár rá, aki idén a Monte-Carlo-i salakon legyőzte őt az eddigi egyetlen hivatalos egymás elleni mérkőzésükön 6-7, 7-6, 3-6-ra.

A huszonegy éves amerikai játékos legjobb idei eredménye a lassú borításon az Estorilban játszott elődöntője volt, és bár Monte-Carloban elérte a nyolcaddöntők szakaszát, a madridi és római Masters-tornákon valamint Barcelonában is korán búcsúzott. Mégis, a francia fővárosban gondmentesen kezdte a rangos tornát és három játszmában verte John Millmant és Richard Gasquet-t is. Valószínű, hogy Korda nem tudja majd ugyanúgy folytatni Alcaraz ellen is a Roland Garrost, de arra képes lehet, hogy tovább fárassza a spanyol tehetséget.

Ne feledd, hogy győztes fogadásaiddal részt vehetsz a nyolc millió forintos Roland Garros fogadásbajnokságon is.

május 27., péntek

Tipp Szettek száma Felett 3.5 @ 1.83

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2022.05.27., 06:34.