Garbine Muguruza a birminghami gyepen bajnoki címet szerző Ons Jabeur-l néz szembe a londoni Grand Slam-torna harmadik fordulójában.

A spanyol volt világelső (WTA 12.) egy negyeddöntővel kezdte a füves idényt Berlinben, de minden bizonnyal az angol fővárosban ennél jobb eredményt akar elérni. Magabiztosan nyerte első két meccsét, Fiona Ferro csupán egy gémet nyert ellene az első körben, Lesley Pattinama Kerkhove pedig összesen ötöt a másodikban. Keményebb ellenállás várható el viszont Ons Jabeurtől (WTA 24.), aki remekül szerepelt az idei füves szezonban. Birminghami gyepen megszerezte első WTA bajnoki címét, majd Londonban simán átszáguldott az első két fordulón. Legyőzöttei Rebecca Peterson és Venus Williams voltak. Bár idén ért el először a Wimbledon harmadik fordulójáig, a huszonhat éves tunéziai játékos a leggyorsabb borításon is egy komoly veszélyfaktor. Az említett birminghami bravúrja mellett, több ITF-tornát is nyert már füvön.

Muguruza és Jabeur csak egyetlen egyszer csaptak össze eddig egymással. A mérkőzés a tavaly, a Hobart-i kemény borításon zajlott és Garbine a döntő szett tie-breakjében győzött. A bukmékerek újabb spanyol sikert várnak, de Jabeur még sosem volt ilyen jó formában. Ne feledd, hogy a Wimbledonra megtett győztes fogadásaiddal egy 8 millió forintos fogadás bajnokságon is részt vehetsz.