Mindenki a Wout van Aert - Mathieu van der Poel - Quick Step csatára készül, de mi történik, ha egy kisebb csapat valami merészet húz? Tényleg komoly változtatást eszközölhet az idén még World Tour versenyeken nyeretlen Team DSM életében a technikai trükk?

Hatan a világ ellen

World Tour egynapos versenyeken hét fővel indulhatnak a csapatok, de a Team DSM-nél (és még pár csapatnál) ezzel nem foglalkoztak, egyelőre hat személy szerepel a nevezési listán (ami akár véglegesnek is tekinthető). Ennyire nem érdekli a csapatot a Paris - Roubaix? Akkor miért csináltak egy olyan újítást, amire a kerékpáros szakoldalak csak úgy hivatkoznak, mint "game changer"?

Amikor a Team DSM idei eredményeire nézünk, akkor annyit nyugodtan mondhatunk: nem acélos. Mindössze egyetlen győzelem, az is ProSeries szinten. A keretet tehetséges fiatalok alkotják, illetve rutinos rókák, de valószínűleg okkal távozott az elmúlt években Tom Dumoulin, Marc Hirschi és Tiesj Benoot. A DSM már nem tudja azt a szintet nyújtani, amire a tehetséges versenyzőknek szüksége lenne a szintlépéshez. 

Ha megnézzük a Paris - Roubaix-n induló csapatot, akkor azt látjuk, hogy a 33 éves John Degenkolb a legnagyobb név. A korábbi győztes, aki az elmúlt két indulása alkalmából már nem tudott top25-ben végezni. Tőle kéne várni a sikert? A többiektől még ennyi sem valószínű, hiszen sokaknak ez lesz az első Roubaix-juk. Miért a felhajtás? Ekkora dolog lenne ez az újítás?

A keréknyomás bűvöletében

Függetlenül attól, milyen idő van a Paris - Roubaix napján, mindig a legnagyobb kérdés: milyen gumikkal induljanak a versenyzők? A versenyzők ugyanis nagy nyomást szeretnének a sima szakaszokon, míg a pavékon az alacsony nyomás segít elkerülni a bukást és a komoly defekteket. Sokan ezért eleve alacsonyabb nyomást választanak, amivel nem haladnak a "simább" szakaszokon, de megéri kockáztatni, hiszen egy-egy pavés bukás végzetes lehet. 

A UCI a Roubaix hetében hagyta jóvá azt a rendszert, amivel a DSM csapata próbálkozik: egy gombnyomás hatására tudják változtatni a nyomást a kerekekben. Az útszakaszhoz megfelelő kereket tudnak használni, amivel komoly előnyre tehetnek szert. Ezzel komoly wattokat spórolhatnak a versenyzőik, ellentétben a többiekkel. A fáradtság pedig épp a hajrában üthet vissza. 

Mennyire fontos a technikai újítás? Emlékszünk az idei Milano - Sanremóra? Matej Mohoric a szakasz előtt már mesélt a riválisoknak a Bahrain által megálmodott ötletről, mellyel a nyereg helyzetét tudták változtatni, amivel a lejtmenet során plusz előnyre tehet szert a szlovén klasszis. Mi történt? Mohoric ennek a technikának köszönhetően nyerte meg a Milano - Sanremót!

Mielőtt vagtában kezdenénk lövöldözni, nem árt tudni valamit: a Team DSM a szombati női Roubaix-n tesztelte a rendszert. Mi pontosan ezért vártunk ki a cikkel, ugyanis kíváncsiak voltunk, mire jutnak vele. A csapat sztárja, Lorena Wiebes ugyan nem tudott top10-be kerülni, de Floortje Mackaij élete legjobb eredményével 6. helyen végzett az egynaposon. 

John Degenkolb tapasztalatával ez a rendszer szinte aranyat érhet, hiába nincsen csúcsformában a német. A Flandrián azért megérkezett a top20-ban, éreztetve, hogy van ott erő, de akkor még nem ezt a rendszert használták. Okkal van 3.25-ös szorzó arra, hogy Degenkolb a top10-ben végez, de az előzmények tudatában, lehetséges, hogy érdemes neki adni egy esélyt, hiszen a női mezőnyben ez a húzás bevált a DSM-nek. 

  • Kerékpár tipp

    Paris - Roubaix: John Degenkolb top10-ben végez

100% befizetési bónusz akár 300 RON-ig + 200 ingyenes pörgetés

Az új Unibet játékosok akár egy 300 RON értékű befizetési bónuszban, valamint 200 ingyenes pörgetésben is részesülhetnek.

Unibet regisztráció Részvételi feltételek

18 Részvételi feltételek érvényesek. Játssz felelősséggel. BeGambleAware.org

hírdetés

Borítókép: John Degenkolb. Fotó: Jan de Wild/Shutterstock.com