Izgalmasan alakul a férfi labdarúgás, ahol sokan brazil-spanyol döntőt várnak, de nem lenne akkora meglepetés egy japán-mexikói finálé sem.

2021 aug 3. 10:00
Tipp: Mexikó - Brazília: 2,5 gól felett
1.90

Sok gól az egyik, védekezés a másik elődöntőben?

Mexikó nem fogja vissza magát, ha gólokról van szó, beleállnak egy adok-kapokba is. Dél-Korea ellen negyeddöntőben 6-3-ra nyertek, Franciaország ellen az első meccsen 4-1-re. Maradjunk annyiban, nem erősségük a védekezés, minden meccsen 6-10 kaput eltaláló lövéssel próbálkoznak, ebből általában beesik 3-6 gól. Japán ellen a kiállítás is hátráltatta őket (igaz, csak a 68. perctől), ezért nem tekinteném azt a meccset mérvadónak.

Brazília úgy érkezett a tornára, mint az egyik legnagyobb favorit. Rendkívüli csatársor, Richarlison személyében van egy szupersztárjuk, Daniel Alves és Diego Carlos révén két rutinos védőjük, illetve még olyan támadóik, mint a Herthából ismert Cunha. A brazilok számára sem az első opció a védekezés, általában olyan csapatok ellen szenvedtek, akik defenzív mentalitásúak (Elefántcsontpart és Egyiptom). Itt ez a veszély nem fenyegeti őket, ezért sem értem a 2,5 gól overre kínált szorzót.

A másik elődöntő épp az ellenkező lehet, mivel a Japán - Spanyolország meccsen a védekezés dominálhat. A japánok a csoportkörben is többször hagyatkoztak a defenzív játékukra - több rutinos védőjük is van, akik Európában is megállták a helyüket -, míg a spanyolok szinte ugyanazt a focit hozzák, mint az Eb-n (csapatuk is hasonló). Inkább számítok egy taktikus meccsre és kivárásra, ahol mindkét csapat keresi majd a megfelelő helyzetet. Ezt csak egy korai gól írhatja felül, ebben az esetben lehet ebből egy sok gólt hozó találkozó, de összességében kevés találatot várok (2,5 gól alatt: 1.72).