A hétvége olasz derbije a Roma - Juventus meccs lesz, amely akár befolyással lehet a BL-szereplést érő helyekre is. A Juventus ugyanis egy győzelemmel megnehezíthetné a Roma dolgát.

2023 márc 5. 20:45 Közvetítés: UnibetBet365

A Juventus egyértelműen feltámadt

A torinóiak újdonsült vezetése bízott Massimiliano Allegri munkájában, annak ellenére, hogy az elmúlt években már látszólag kevés volt egy ilyen szintű csapat irányításához. A pontlevonás ellenére nem tört meg a Juventus, kellett egy kis idő, de valószínűleg dacból is küzdenek, mert őket sosem szabad leírni. Ehhez a küzdelemhez kellett egy olyan klasszis, mint Ángel Di María.

Az argentin zseni az EL-ben is megrázta magát, góljaival kiejtették a Nantes csapatát, de nem lehetett rá panasz az olasz bajnokságban sem, ahol egyszer gólt szerzett, majd utána gólpasszt adott. A küzdeni akarása átragadt a többiekre, igaz, hogy a torinói városi rangadón az első félidőben rezgett a léc, de utána a Juventus lezárta a mérkőzést, ezzel is megmutatva, hogy jelenleg őket most nem lehet zavarba hozni.

Pogba is bemutatkozhatott

Örömteli lehet a híveknek, hogy hosszas sérülése után végre bemutatkozhatott Paul Pogba is (a nagy visszatérő), aki nagyon jól mozgott az első meccsén. Dinamikusabbnak tűnt vele a játék, kis szerencsével még gólt is szerezhetett volna. A hétvégi Roma elleni találkozón valószínűleg a mostanság szokásos kezdő léphet pályára, élén Di Maríával, de nem lepődnénk meg, ha a második félidőben Pogba kapnak egy 20-30 percet.

Botrány Romában

José Mourinho csinálta a balhét a fővárosban, miután csapata kikapott a Cremonesetől. A mérkőzés előtt még nyeretlen Cremonese így majd 10000 nap után tudott újra győzni a Serie A-ban (9830 nap), de az igazi balhé csak ezek után következett. José Mourinho és a negyedik játékvezető összeszólalkozott, mire a portugált kiállították és két mérkőzésre eltiltották. Mourinho már a Juventus elleni meccsre hangolt az övéit, megjegyezte finoman, hogy a Cremonese elleni meccsen tevékenykedő bíró is épp Torinóból származott.

Hogyan játszott a csapat a Cremonese otthonában és miért volt ekkora a hiszti Mourinho részéről? Könnyedén megeshet, hogy ez csak egy újabb mutatvány a portugál szakembertől, aki az óriási égést így próbálja eltüntetni, mindenki foglalkozzon vele és a bíróval, azt mellőzzék inkább, hogy mennyire pocsék volt a fővárosi csapat, megint kilátástalan játékkal próbáltak nyerni.

Megváltozott az Allegri - Mourinho párharc

A két edzőlegenda eddig 11 mérkőzésen mérhette össze erejét, ezek a találkozók pedig kiválóan elkülönülnek. Az első 6 meccset 2009 és 2010 között játszották, ahol jobbára Mourinho dominált, akkor volt pályafutása csúcsán, BL-győztes edzőként. A második blokk 5 mérkőzésből áll, mely 2018-tól egészen napjainkig tart, ebben viszont már Allegri a jobb, legutóbbi három meccsén 7 pontot szerzett a portugál kollégája ellen. Emiatt, illetve a Juventus javulásának és a Roma hanyatlásának köszönhetően, egy rendkívül egyszerű DNB tippel készülünk, nem kockáztatunk sokat, de mi Juventus sikert várunk a hétvégi mérkőzésen, amire egy meglepően jó szorzót adnak.