Az utóbbi évek egyik legerősebb mezőnye gyűlhet össze a férfi cyclocrossban idén. Szupersztárok, megannyi esélyes, hétvégén pedig egy világkupa futam Belgiumból.

Mindenki ott lesz, aki számít

Már a Superprestige versenyek is adtak egy kis ízelőt abból, mi várható idén a cyclocross szezonban, majd november végén következett a tábori világkupa idénynyitó futam. Wout van Aert a mezőnyben, ahogyan Tom Pidcock, Eli Iserbyt, Lars van der Haar és Michael Vanthourenhout. Utóbbi nyerte a versenyt, pedig van der Haar szokásához híven erősen kezdett, míg van Aert folyamatosan az élmezőnnyel tartott.

Ahogyan a videóból is látható, Lars van der Haar 5. helye azért is megsüvegelendő, mert bukott egy nagyot. A verseny dominálta Vanthourenhout, megérdemelte a győzelmet, Iserbyt későn reagált - ha nincs a hiba az utolsó körben, talán nyerhetett is volna -, így végül második lett. Wout van Aert összességében nem mutatott semmi extrát, látszólag formában sem volt, de így is 3. lett. Hétvégén Namurban mérik össze erejüket a versenyzők, izgalmasan alakultak a szorzók is.

Erősorrend

Mathieu van der Poel a favorit (1.85), aki azért annyira nem remekelt idén, első idei Superprestige versenyén ki is kapott a szintén nagy tehetséggel megáldott Tom Pidcocktól (Ineos versenyzője). Ketten a legnagyobb esélyesek a győzelemre a fogadóirodák szerint, amiben lehet is valami. A tábori első állomáson ugyanakkor Pidcock nem villogott, megint a rajtjával volt gond, amin az elmúlt egy évben sokat dolgozott:

Úgy gondolom, hogy az elmúlt években rosszak voltak a rajtjaim, ezért dolgoztam rajtuk és próbáltam fejlődni. Tudom, hogy képes vagyok egy jó első kört megtenni - mondta Pidcock a Gaverén aratott győzelme után.

Wout van Aert kapcsán számomra aggasztó a bizonytalansága, ami a kerékpárkezelést illeti. A tudósítók kiemelték, micsoda mentései voltak, de többször azért volt erre szükség, mert előtte hibázott. Az állóképessége kiváló, emiatt mondom azt, hogy első négy hely valamelyike kötelező számára. Valószínűleg sok volt neki az országúti szezon, lassabb az átállás, mint mondjuk Pidcock számára.

Az idei év legstabilabb versenyzője Eli Iserbyt, aki idei 15 versenyéből 13 alkalommal dobogón végzett. Jó erőben van, megnyerte az Európa-bajnokságot - ahol végig dominált, - Superprestige versenyeken folyamatosan első háromban végzett. Egyedül a Gaverében voltak gondjai (ehhez hasonló lehet a mostani verseny is...). Mathieu van der Poel és Tom Pidcock már a verseny elejétől vezették a mezőnyt, előbb van der Poel, majd Pidcock ment olyan tempót, amit a többiek egyszerűen nem bírtak.

Meglátásaim a hétvégi versennyel kapcsolatban:

• Tavaly van der Poel eléggé veszélyes körülmények között tudott nyerni, de hibázott, majd annak köszönhette a sikerét, hogy Toon Aerts gödörbe hajtott
  • Tom Pidcock egy jó rajttal komoly előnyre tehet szert, rendkívül erősnek tűnik, formája ideális, Gaverén bizonyította, hogy képes leszakítani mindenkit
  • Az elmúlt 7 évben ezt a versenyt a van der Poel - van Aert páros dominálta, rendre valamelyikük nyerte, de ahányszor elindultak a versenyen, mindig dobogón végeztek
  • Namúrban hétvégére nagyon kevés esőt mondanak, összességében jó időt (8-10 fok), ami inkább kedvezhet a nyers erőnek, mint a szerencsének

Olvastam egy interjút Michael Vanthourenhouttal, amiben elmondta, hogy neki nem fekszik a hétvégi pálya, túl hosszúak az emelkedők, szerinte Pidcock vagy van der Poel nyerhet, számára inkább az a prioritás, hogy megtartsa valamilyen módon az összetett első helyét a világkupában. Ha a tendenciát figyeljük, akkor van der Poel (1.16) és van Aert (2.00) helye biztos az első háromban, de ki lesz a másik dobogós?

Jöhet a nagy szorzó?

Véleményem szerint nagy csata lehet Iserbyt és van Aert között egy dobogós helyért, és akkor még szóba sem került Toon Aerts (tavalyi 2. helyezett) és Corné van Kessel. Rutinosak, ráadásul utóbbi az elmúlt években rendre első hatban végzett ezen a versenyen. Hiába, hogy nincs mindig formában, de valamiért Namurban mindig jól teljesített. Ezzel kapcsolatos a tippem is, hiszen top6-ba várom a holland versenyzőt. A szorzó egészen magas, rengeteg a sztár, de kis szerencsével megint odaérhet van Kessel. Amin még érdemes gondolkodni:

• Pidcock győzelem (3.50)
  • van Aert dobogó (2.00)
  • Nem van der Poel nyer (1.85)

A fogadási ajánlatot az Unibet oldalán, a Cyclo-Cross szekcióban találjátok, Namur futam (Világkupa, de mégis világbajnokság megnevezés alatt) és fontos, hogy vasárnapi verseny!